Zahraničí

Známá rocková kapela se zbavila bubeníka. Odmítl očkování

Koronavirus a očkování už zasahují i do složení hudebních skupin. Známá americká kapela The Offspring vyhodila bubeníka kvůli tomu, že se odmítl očkovat. Skupina má před před velkým americkým turné, a tak by byl zřejmě problém s pohybem po Spojených státech.

Skladby, které zná každý fanoušek punkrockové hudby, už zřejmě nebudou znít stejně. Minimálně tedy na blížícím se turné. "Protože nejsem schopen vyhovět tomu, co se v hudebním průmyslu stává normou, bylo rozhodnuto, že má účast ve studiu či na turné není bezpečná. Zmiňuji to proto, že mě na nadcházejících koncertech neuvidíte," nechal se slyšet bubeník Offspringu Pete Parada.

Hudebník od dětství bojuje s autoimunitním onemocněním. Jeho lékař mu proto doporučil vakcínu odmítnout. S mírnými příznaky prý také covid před rokem prodělal. Krok kapely prý ale chápe.

Související obsah

"Na svou kapelu se nijak nezlobím. Dělají to, o čem věří, že je nejlepší. Stejně jako já. Přeji celé The Offspring rodině jen to nejlepší. Mrzí mě, že neuvidím lidi, kteří organizují turné. A to, jak mi budou chybět fanoušci, nedokážu ani vyjádřit slovy," smutní muzikant. Bubeník, který hrál s kapelou od roku 2007, chtěl vyjádřením prý také poskytnout podporu lidem, kteří se musí podobně izolovat.

Dočasnou změnu na postu bubeníka oznámili také legendární The Rolling Stones. Poprvé od roku 1963 se chystaného turné nezúčastní Charlie Watts. Osmdesátiletý hudebník má za sebou nespecifikovaný operační zákrok a lékaři mu doporučili klid. Kapela za něj už ale našla dočasnou náhradu a fanoušci tak o plánované koncerty nepřijdou.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz