Zahraničí

Odpůrce vakcinace umřel na covid. Nechte se očkovat, vyzývá rodina

Odpůrce vakcinace umřel na covid. Nechte se očkovat, vyzývá rodina
Zdroj: facebook

Britský majitel nočního klubu odmítal očkování. Poté co na internetu sdílel příspěvky zpochybňující vakcinaci, zemřel. Jeho rodina nyní žádá lidi, aby se očkovat nechali.

Posledních několik měsíců britský majitel nočního klubu všechny varoval před vakcínami. Nyní zemřel na koronavirus. Virem se 56letý David Parker nakazil pouhých pár týdnů poté, co na facebooku sdílel stovky příspěvků zesměšňujících lidi, kteří si nechají dát podle něj experimentální vakcíny. Před smrtí muž neměl kromě covidu-19 žádné jiné zdravotní problémy, píše deník Daily Mail.


Parker před svou smrtí na internetu sdílel obrázky, které tvrdí, že jsou doktoři doporučující vakcíny placení velkými farmaceutickými společnostmi a média o tom mlčí, jelikož v tom mají finanční zájem. Na sociálních sítích se označoval za volnomyšlenkáře, který vše zpochybňuje. "Musím zde dávat informace s názory druhé strany, média totiž nejsou nestranná,"


Smrt muže tvrdě zasáhla jeho rodinu, ta nyní všechny vyzývá, aby se nechali očkovat. "Nechtějí, aby ostatní trpěli stejně jako oni,“ řekl deníku The Sun rodinný přítel Steve Wignall. "Odpočívej v pokoji, strejdo Dave, očkování tě mohlo zachránit,“ napsal například jeden z členů jeho rodiny. Po muži truchlí i zaměstnanci jeho klubu, podle kterých byl skvělý člověk a bylo radostí pro něj pracovat.

Související obsah


Lidí, kteří vakcíny odmítali a následně zemřeli, je ale ve Velké Británii více. Leslie Lawreson, 56letý absolvent univerzity v Cambridge, věřil, že vakcínu nepotřebuje a může věřit své přirozené imunitě. Bohužel devět dní poté, co na sociálních sítích vysvětlovat, že koronavirus není tak vážná nemoc, na nemoc covid-19 zemřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz