Zahraničí

Nejsi očkovaný, nejsme přátelé, rozhodla se herečka ze seriálu Přátelé

Nejsi očkovaný, nejsme přátelé, rozhodla se herečka ze seriálu Přátelé
Zdroj: Profimedia

Americká herečka Jennifer Anistonová ze svého života vyloučila každého, kdo se nechce očkovat proti covidu-19. Vakcinace je podle ní profesionální i morální povinnost.

Hvězda seriálu Přátelé škrtla ze svého života některé své známé a blízké. Herečka Jennifer Anistonová, která se proslavila rolí Rachel, ze svého života vyloučila každého, kdo se rozhodl neočkovat proti covidu-19. Sdělila to pro portál InStyle.


"Pořád je velká skupina lidí, kteří jsou proti očkování a odmítají poslouchat fakta,“ odůvodnila Anistonová své rozhodnutí. Podle ní má každý profesionální a morální povinnost říct, zda je očkován, protože většina lidí není každý den testována.


Zpráva z osobního života slavné herečky řadu jejich fanoušků překvapila. Mnoho lidí se jí ptalo, proč se nechce stýkat s neočkovanými, když sama chráněná je. "Pokud máte mutaci, můžete mi ji stále předat, budu mírně nemocná, ale neumřu, můžu však virus předat někomu, kdo se očkovat nemůže a ohrozit tak jejich život,“ odpověděla Anistonová na svém instagramovém profilu.

Související obsah


Anistonová je jednou z nejslavnějších hereček světa, můžou za to především časté reprízy seriálu Přátelé.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chorvatský prezident je proti vstupu Finska a Švédska do NATO

Chorvatský prezident Zoran Milanović chce požádat chorvatského zástupce v NATO, aby země hlasovala proti vstupu Finska a Švédska do NATO. Řekl to stanici N1 TV. Záhřeb by podle něj měl uplatňovat právo veta do doby, než bude v sousední Bosně schválena volební reforma, která by usnadnila bosenským Chorvatům volit své zástupce do vedoucích funkcí. Vláda Andreje Plenkoviče ale se svým prezidentem nesouhlasí. Milanović podle premiéra zastává proruské postoje.

Krátká zpráva

Bývalý král Juan Carlos se po letech v exilu vrací do Španělska

Někdejší španělský král Juan Carlos ve čtvrtek přiletí do vlasti po téměř dvou letech exilu ve Spojených arabských emirátech. Tam se 84letý šlechtic uchýlil poté, co ho vyšetřovali kvůli korupci. Úřad španělského generálního prokurátora v březnu jeho případ zastavil. Bývalý panovník hodlá navštívit rodinu včetně svého syna krále Filipa VI. a po víkendu se vrátí do emirátů.

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz