Domácí

Češi věznění v Turecku mají dceru. Holčička dostala kurdské jméno

Češi věznění v Turecku mají dceru. Holčička dostala kurdské jméno
Zdroj: TV Nova

Markéta a Miroslav Všelichovi zažívají nejkrásnější chvíle v životě. Ještě loni byli ve vězení v Turecku a teď přivítali na světě společnou dceru. Holčička dostala hodně netradiční jméno, podle Všelichové se při výběru inspirovali kurdskými přáteli a vězením v Turecku.

Markéta Všelichová a Miroslav Farkas byli v roce 2017 v Turecku odsouzeni na šest let za pomoc kurdským milicím YPG, které Turecko považuje za teroristickou organizaci.

Čechy se z vězení nakonec podařilo dostat po 3,5 letech. Vojenský speciál je do České republiky přivezl v červenci 2020. A partneři od té doby nezaháleli.

Související obsah

Během roku na svobodě stihli svatbu i dítě. Malý obřad uspořádali v březnu a nyní se z manželů stali rodiče holčičky Arian. "Naše Arienka má 3210 gramů. Je zdravá a plná síly měnit svět k lepší budoucnosti," pochlubili se rodiče na Facebooku. "Už se těšíme, čím nás naše Arian v životě překvapí. Zpětně si promítám, kde všude už byla s námi, vlastně od první cesty do Karabachu," dodal Všelicha.

Že bude jméno holčičky netradiční, avizovala Všelichová už v zimě. "Vybereme jméno po některém z našich kurdských přátel, z Rojavy nebo z věznice, ještě vybíráme," uvedla tehdy. 

Holčičku zřejmě čeká pestrý život. Její rodiče totiž ani po zkušenostech z tureckého vězení během pandemie koronaviru nepřestali cestovat po světě a pomáhat. 

Podívejte se, za co přesně byli Češi odsouzeni:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz