Zahraničí

Slovensko zpřísňuje. Karanténě se bez očkování nevyhnou ani děti

Podmínky pro vstup na Slovensko se zpřísňují. Dětem ani dospělým už nestačí pro vstup do země potvrzení o negativním testu z České republiky.

Slovensko od pondělí opět zpřísňuje podmínky pro vstup na své území. Měsíční přechodné období skončilo o půlnoci a bez karantény se neobejdou už ani děti starší dvanácti let.

Slovensko už od začátku prázdnin patří mezi ty země, kde panuje velmi přísný režim při příjezdu. A nově se týká i dětí ve věku od dvanácti do osmnácti let. Ty teď musejí jít do čtrnáctidenní karantény, ukončit ji ale lze už po pěti dnech v případě negativního PCR testu.

Dětem, stejně jako dospělým, tak pro vstup na Slovensko už nestačí potvrzení o negativním testu z České republiky.


 
Karanténě se tak momentálně u našich východních sousedů vyhnou jen plně očkovaní. Izolace tak platí i pro ty, kteří si prošli nemocí covid-19 v posledních 180 dnech a pro lidi, kteří mají zatím jen jednu dávku vakcíny, to se týká pochopitelně dvou dávkových vakcín. Problémem může být i tranzit přes zemi pod Tatrami. Slovensko totiž vyčlenilo speciální koridory, kterými se může projíždět.

Související obsah

Zastavit je povoleno jen v nejnutnějších případech, například na tankování, a průjezd zemí by neměl trvat déle než osm hodin. Nařízení kontrolují policisté, kteří jsou vidět už na hraničních přechodech.

kdu, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Krátká zpráva

Piráti a STAN podali ústavní stížnost kvůli přepočtu hlasů z voleb

Koalice Pirátů a Starostů podala stížnost k Ústavnímu soudu kvůli přepočtu hlasů v říjnových sněmovních volbách. Nejvyšší správní soud jejich stížnost zamítl. Pokud by uspěli, mohli by mít o jednoho poslance víc. Státní volební komise podle koalice špatně přepočítala hlasy v takzvaném druhém skrutiniu. Podle šéfa STAN Víta Rakušana je nepochopitelné, že druhé ANO, které ztratilo na vítěze voleb 40.000 hlasů, získalo o jeden mandát víc než vítěz voleb.

Píše se na Deník.cz