Domácí

Nudíte se doma? S novou hrou se vydejte změnit budoucnost do centra Prahy

Na léto připravila Akademie věd novou poznávací venkovní hru. Ta se nazývá Po stopách Veletrhu vědy, jsou k ní zvaní malí i velcí a dělí se na tři trasy. Je zcela zdarma.

Nudíte se doma s dětmi o prázdninách? Nová hra Po stopách Veletrhu vědy vás vytáhne ven za dobrodružstvím a poznáním. Můžete si ji zahrát od poloviny srpna do 11. listopadu. Potřebujete k tomu aplikaci Hunter Games, kterou si stáhnete do chytrého telefonu, a také tužku a papír pro pohodlnější luštění kvízů či rébusů. Hra, za kterou stojí Akademie věd ČR (AVČR), trvá dvě až čtyři hodiny a je k dispozici zdarma.

Hru provází Čeněk z roku 2350. Tam se totiž společnost potýká s autoritářským režimem a vzdělávání dětí je cíleně potlačováno. Po použití stroje času se vrací do roku 2021, oslovuje hráče a zadává jim úkoly, díky jejichž řešení má šanci budoucnost změnit.
 

Související obsah

 
Po stopách Veletrhu vědy se hraje venku a jsou nachystané tři trasy. Nejlehčí vede historickým centrem Prahy, druhá s názvem Praha po setmění dává hráčům šanci prozkoumat denní i noční Malou Stranu a třetí Vzkaz z budoucnosti umožní poznat Průhonický park. Na třetí trase spolu mohou soupeřit dva týmy. Hra je zaměřená hlavně na rodiny s dětmi a žáky základních a středních škol.

"Chceme veřejnosti touto zábavnou formou ukázat, že věda je všude kolem nás a je možné ji s námi nacházet třeba i při procházkách Prahou,“ upřesnila Markéta Pravdová z Ústavu pro jazyk český AV ČR.

tsim, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz