Zahraničí

Běžkyně v balerínách (16) je těhotná, přítel utekl. Matka ji posílá na potrat

Běžkyně v balerínách (16) je těhotná, přítel utekl. Matka ji posílá na potrat
Zdroj: Facebook/Centrum voľného času CVrČek

Nadaná běžkyně Annamária Horváthová z východu Slovenska čeká ve svých 16 letech miminko. Její příběh chytl před třemi lety za srdce celou zemi, neměla totiž ani tenisky a běhala v balerínkách. Letos v červnu se stala slovenskou dorosteneckou mistryní, kvůli těhotenství však nad její další sportovní kariérou visí otazníky. Její matka Izabela má ale jasno, dceru chce poslat co nejdřív na potrat.

Nadějná sportovkyně Annamária žije v osadě u východoslovenské Moldavy nad Bodvou a má šest sourozenců. Dívka, která nedávno oslavila 16. narozeniny, začala před několika měsíci bydlet s přítelem. Teď s ním čeká dítě, upozornil portál Nový čas.

Přestože neměla jednoduché dětství a ani během dospívání se jí nežije jako v bavlnce, v běhu slavila úspěchy. Poprvé na sebe upozornila před třemi lety, kdy v zašpiněných balerínkách bez ponožek vybojovala první místo ve školním závodě.

V červnu se dokonce stala dorosteneckou mistryní Slovenska v běhu na 1500 metrů. Její trenér Norbert Pecze byl přesvědčený, že to Annamária dotáhne daleko. Jenomže těhotenství může její sportovní budoucnost ohrozit. 

Související obsah

Nastávající maminka otěhotněla s přítelem, s nímž randila 10 měsíců. Příkladný otec se z něj pravděpodobně nestane, Annamárii už opustil. "Rozešli jsme se, má jinou přítelkyni," svěřila dívka zmíněnému listu.

Na miminko by tak zůstala sama. Její matka Izabela to ale nehodlá dopustit. "Chci, aby dcera šla na potrat. Byla bych ráda, aby šla dál, aby dál sportovala," prohlásila rozhodně. Musí však sehnat peníze. Za zákrok si účtují zhruba 300 eur (přes 7600 korun), rodina však žije z pouhých 340 eur (8600 korun) měsíčně.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz