Zahraničí

Těhotná běžkyně (16) má jít na potrat, rodina na něj ale nemá peníze

Těhotná běžkyně (16) má jít na potrat, rodina na něj ale nemá peníze
Zdroj: Facebook/Centrum voľného času CVrČek

Těhotenství teprve 16leté Annamárie z východního Slovenska, která se navzdory neutěšeným životním podmínkám stala mistryní republiky v běhu, všechny překvapilo. Její matka chce, aby nadále sportovala a už našla řešení. Dceru pošle na potrat. Teď na něj bude shánět peníze.

Annamária Horváthová z východoslovenské osady, která nedávno oslavila 16. narozeniny, čeká dítě. Přítel a nastávající otec ji však po deseti měsících vztahu opustil. Informoval o tom portál Nový čas.

Kromě toho, že by zůstala na dítě sama, těhotenství by nejspíš ohrozilo její sportovní kariéru. Její maminka Izabela si přeje, aby podstoupila interrupci. "Chci, aby dcera šla na potrat. Byla bych ráda, kdyby šla dál, aby dál sportovala," prohlásila.

Problém jsou ale finance. Annamária má šest sourozenců a rodina žije pouze z nízkých sociálních dávek ."Stát by nás to mělo okolo 300 eur (zhruba 7600 korun), ale podporu máme jen 340 eur (okolo 8600 korun)," posteskla si s tím, že ještě neví, jak peníze na dceřin potrat sežene.

Související obsah

Annamária na sebe upozornila v roce 2018 vítězstvím ve školním závodě, které vybojovala ve špinavých balerínách bez ponožek. Letos v červnu získala titul dorostenecké mistryně Slovenska v běhu na 1500 metrů.

Kdyby se nakonec nadějná běžkyně přece jen stala v tak útlém věku matkou a sportovní kariéru by musela přerušit, věnovat by se mohla dalšímu ze svých koníčku. "Ráda i peču, možná budu cukrářkou. Umím nachystat muffiny i jiné dobroty," svěřila Annamária Novému času.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz