Zahraničí

Těhotná běžkyně (16) má jít na potrat, rodina na něj ale nemá peníze

Těhotná běžkyně (16) má jít na potrat, rodina na něj ale nemá peníze
Zdroj: Facebook/Centrum voľného času CVrČek

Těhotenství teprve 16leté Annamárie z východního Slovenska, která se navzdory neutěšeným životním podmínkám stala mistryní republiky v běhu, všechny překvapilo. Její matka chce, aby nadále sportovala a už našla řešení. Dceru pošle na potrat. Teď na něj bude shánět peníze.

Annamária Horváthová z východoslovenské osady, která nedávno oslavila 16. narozeniny, čeká dítě. Přítel a nastávající otec ji však po deseti měsících vztahu opustil. Informoval o tom portál Nový čas.

Kromě toho, že by zůstala na dítě sama, těhotenství by nejspíš ohrozilo její sportovní kariéru. Její maminka Izabela si přeje, aby podstoupila interrupci. "Chci, aby dcera šla na potrat. Byla bych ráda, kdyby šla dál, aby dál sportovala," prohlásila.

Problém jsou ale finance. Annamária má šest sourozenců a rodina žije pouze z nízkých sociálních dávek ."Stát by nás to mělo okolo 300 eur (zhruba 7600 korun), ale podporu máme jen 340 eur (okolo 8600 korun)," posteskla si s tím, že ještě neví, jak peníze na dceřin potrat sežene.

Související obsah

Annamária na sebe upozornila v roce 2018 vítězstvím ve školním závodě, které vybojovala ve špinavých balerínách bez ponožek. Letos v červnu získala titul dorostenecké mistryně Slovenska v běhu na 1500 metrů.

Kdyby se nakonec nadějná běžkyně přece jen stala v tak útlém věku matkou a sportovní kariéru by musela přerušit, věnovat by se mohla dalšímu ze svých koníčku. "Ráda i peču, možná budu cukrářkou. Umím nachystat muffiny i jiné dobroty," svěřila Annamária Novému času.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz