Domácí

Za vykolejení nákladního vlaku v roce 2019 nemůže strojvedoucí, rozhodl soud

Za vykolejení nákladního vlaku v roce 2019 nemůže strojvedoucí, rozhodl soud
Zdroj: HZS Karlovarského kraje

Okresní soud v Chebu ve čtvrtek osvobodil strojvedoucího, který v červenci 2019 vykolejil s nákladním vlakem u Mariánských Lázní. Podle soudkyně šlo o systémové selhání železnice.

Událost se odehrála 25. července roku 2019, tehdy měl 54letý strojvůdce vykolejit na důležité železniční trati mezi Chodovou Planou a Mariánskými Lázněmi na rozhraní Karlovarského a Plzeňského kraj. Třináct cisteren plných práškového vápence skončilo mimo koleje.


Podle obžaloby strojvedoucí nerespektoval rychlostní omezení na 30 km/h a úsek projel téměř 90kilometrovou rychlostí. Další informace se dozvíte v tomto článku.

Související obsah


Státní zástupce proto navrhoval tříletou podmínku a dva roky zákazu činnosti. Okresní soud v Chebu obžalovaného ve čtvrtek osvobodil. "Jedná se o další systémové selhání na železnici,“ vysvětlila verdikt soudkyně.


Dlouhou dobu se vedly spory také o to, zda byl strojvedoucí o snížení rychlosti v úseku dostatečně informován. Právě na to podle portálu zdopravy.cz upozornila i soudkyně, podle které bylo umístěné na zcela nevhodném místě, neodpovídalo předpisům a mohlo i strojvůdce mást.


Rozsudek není pravomocný. Státní zástupce se ještě v soudní síni proti verdiktu soudu odvolal. Případ se tak dostane před Krajský soud v Plzni.

Související obsah


Oprava trati po vykolejení trvala více než měsíc. Poškozená byla v délce přes 200 metrů a trakční vedení technici opravovali v 300metrovém úseku. Více se dočtete zde.

Podívejte se na letecké záběry vykolejeného vlaku:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz