Domácí

Okamžitě to stáhněte! Tescu hrozí kvůli falšované mozzarelle pokuta

Okamžitě to stáhněte! Tescu hrozí kvůli falšované mozzarelle pokuta
Zdroj: TN.cz

Mozzarella prodávaná v řetězci Tesco neprošla kontrolou Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI). Důvodem byl nízký obsah sušiny.

Falšovanou mozzarellu nařídila SZPI okamžitě stáhnout z pultů řetězce Tesco. Řetězec nyní čeká správní řízení o uložení pokuty.


"Výrobce na obalu mimo jiné uvedl, že obsah sušiny v potravině představuje minimálně 32 procent hmotnosti výrobku. Laboratorní rozbor ale prokázal přítomnost sušiny pouze v hodnotě 27,2 procent, čímž došlo, i při zohlednění nejistoty měření +- 1,5 %, ke klamání spotřebitele ohledně skutečného složení potraviny," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Související obsah


Jedná se o výrobek TESCO LIGHT MOZZARELLA v balení 210 g, datum použitelnosti je 12. srpna 2021, označení šarže je L.1194, zemí původu je Polsko.

Falšovaná mozzarella:

Zdroj: SZPI
Zdroj: SZPI


"Potravinářská inspekce informaci předá do evropského systému pro boj s falšovanými potravinami AAC, což umožní došetření případu v zemi původu potraviny," doplnil Kopřiva.

"S výsledky rozborů uvedené potraviny jsme byli SZPI seznámeni včera, obratem byl vydán pokyn ke stažení vadné šarže z prodeje ze všech obchodních jednotek Tesco.
V současné době řešíme uvedenou věc přímo se zahraničním výrobcem, který nám potravinu dodává," sdělil pro TN.cz mluvčí Tesca Václav Koukolíček.

Veterinární správa kontrolovala koncem července farmářské trhy, podívejte se na reportáž TV Nova:


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz