Zahraničí

Nedaleko Moskvy se zřítilo letadlo. Pád i výbuch natočil svědek

Poblíž ruského města Kubinka nedaleko Moskvy v úterý havarovalo lehké transportní letadlo Iljušin Il-112V se třemi lidmi na palubě. Jestli někdo z posádky přežil, není jasné. Díky nahrávce jednoho z očitých svědků je ale jasné, že po zřícení pohltilo celé letadlo plameny.

Neštěstí se stalo během cvičného letu při přistání v blízkosti letiště Kubinka, informoval v úterý portál Novaja Gazeta s odkazem na informace ruských zpravodajských agentur.

Na vině měla být podle všeho porucha motoru. Celý incident zachytil na kameru očitý svědek. Ze záběrů je patrné, že už během letu posádka čelila požáru pod pravým křídlem. 

Posádka se měla pokusit po vznícení vypnout motor a provést přibližovací manévr podle standardního schématu. Letoun se však z neznámého důvodu najednou vymkl kontrole. 

Související obsah

Hlavním pilotem tříčlenné posádky byl podle portálu Nikolaj Kuimov, kterého v roce 2007 prezident Vladimir Putin vyznamenal Hrdinou Ruska. 

Iljušin Il-112V uskutečnil svůj první let 30. března 2019. V čele byl také Kuimov. Letoun měl sloužit jako náhrada za sovětské An-24 a An-26. Před několika dny letadlo přiletělo z Voroněže do Moskvy, aby se připravilo na účast na mezinárodním vojensko-technickém fóru Army-2021.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz