Domácí

VIDEO: S Octavií vybržďoval náklaďák, pak se dobýval na řidiče

Nevhodné a nebezpečné chování řidiče osobního auta zachytila palubní kamera. Poté, co vybržďoval náklaďák, vyběhl z auta a začal řidiči většího auta nadávat a bouchat mu do dveří.

Petr Michalička jel se svým náklaďákem ve středu ráno na vykládku v Olomouci, když si všiml, jak se před ním na silnici nedaleko města otáčí Škoda Octavia jedoucí původně z protisměru. "Snažil jsem se mu nechat prostor, aby vyjel. On se rozjel, pak si to asi rozmyslel a začal zpomalovat. Naštěstí jsem nebyl plně naložen, takže jsem nehodě dokázal zabránit. Tak jsem ho problikl a on začal dělat opičárny," popsal.

Řidič osobáku začal brzdit, nakonec pak zastavil úplně. Vyběhl z auta a podle výpovědi Michaličky si vůbec nebral servítky. "Nadával mi do kamioňáckých z***ů. Tak jsem ho upozornil, že to mám na kameře, na to konto mi ještě několikrát praštil do dveří a odešel. Kdybych ty dveře nedržel, tak mi je urazil. Ještě tam pak gestikuloval u toho svého auta a tím to skončilo," řekl.

Vše je vidět na videu, které si můžete prohlédnout pod titulkem článku. To vzniklo na jižním okraji Olomouce na silnici druhé třídy číslo 570 ve čtvrt na devět dopoledne v úterý. V místě je povolená 90kilometrová rychlost.

Související obsah

Co na to dopravní expert

Podle dopravního experta Romana Budského se řidič Octavie choval jako smyslů zbavený. "Chápu, že spěchal a že v něm bouchly saze, nicméně je tam řada věcí, které jsou v rozporu s pravidly silničního provozu," prohlásil.

"Ten jeho rozjezd, ten se mi zdá až skoro záměrně pomalý, dá se říct, že ten řidič bezdůvodně narušil plynulost silničního provozu. Tam nebyl důvod, když se otočil, aby nešlápl na plyn a na té rovině nezmizel. Nemělo smysl, aby se tam takto placatil," zmínil Budský rozjezd osobního auta.

Že kamioňák problikl auto před ním dálkovými světly, by se podle Budského asi dalo obhájit. "Dálková světla jsou výstražné zařízení, které můžete dávat, když odvracíte hrozící nebezpečí, a můžete také probliknout řidiče, kterého hodláte předjet, aby o vás věděl a aby neudělal nějaký neočekávaný manévr. Je to trochu na hraně, jestli by to obhájil, že ho jako považoval za hrozící nebezpečí. Což by ale svým způsobem odpovídalo, ten řidič osobního auta se choval nejistě a nebezpečně," vyložil.

Související obsah

Agrese za volantem je častý problém

Řidič Octavie po probliknutí zastavil a zůstal stát, což je dle Budského jasným porušením předpisů. "Pokud se jedná o obousměrnou silnici, tak pro každý směr musí zůstat tři metry místa, což v tomto případě není. Navíc stát na silnici druhé třídy v době snížené viditelnosti můžete jen na parkovišti," osvětlil.

Vystoupení řidiče osobního auta a jeho slovní i fyzické útoky označil Budský za jednoznačnou agresi. "Agresivita se dlouhodobě podepisuje na vzniku až 40 procent smrtelných dopravních nehod. Je to velmi závažný fenomén. V České republice je tolik podobných případů, že by bylo možná dobře přistoupit k důslednému řešení," dodal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události