Domácí

Zemřela hvězda filmu Vrchní, prchni! Ludmile Krajíčkové bylo 88 let

Ve věku 88 let zemřela herečka Ludmila Krajíčková. Televizní diváci ji mohou znát především z úspěšné komedie Vrchní, prchni!, kde si zahrála po boku Josefa Abrháma. Na herečku vzpomínají i její spolužáci z DAMU, a to včetně Jiřiny Bohdalové.

Ludmila Krajíčková vystudovala herectví na pražské DAMU, kde mezi její spolužáky patřila význačná jména české filmové i divadelní tvorby, například Jiřina Bohdalová, Rudolf Jelínek, Dalimil Klapka a Antonín Hardt.

"Bohužel je nás opět o jednoho méně. Zemřela Ludmila Krajíčková. Už je nás dohromady s Michaelou Bendovou jenom pět," svěřil se Aha! Antonín Hardt.

Související obsah

"Ještě v červnu jsme se s Lídou domlouvali, že se v září opět uvidíme. Měla nějaké zdravotní potíže, ale věřila, že to přejde. Už se neuvidíme," dodal Hardt.

Krajíčková získala první angažmá v Jihočeském divadle, kde se představila ve velkých rolích, jako třeba Kléia ve hře Liška a hrozny, Paní Chevelyová v Ideálním manželovi, Anna Kareninová, Kněžna v Lucerně.

Nejvíce se však do podvědomí diváků zapsala bezesporu rolí ve filmové komedii Vrchní, prchni! Ve snímku ztvárnila spolužačku Dalibora Vrány, kterého si zahrál Josef Abrhám.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz