Zahraničí

Výrobce sladkostí podpořil očkování. Slováci kladivem ničí jeho sušenky

Výrobce sladkostí podpořil očkování. Slováci kladivem ničí jeho sušenky
Zdroj: TV Nova

Slovenský výrobce sušenek v médiích uvedl, že by neočkovaní lidé měli sedět doma. Jeho slova rozhořčila odpůrce očkování, kteří nyní sladkosti firmy bojkotují. Někteří sušenky dokonce ničí kladivem.

Majitel slovenského výrobce sladkostí Sedita Pavel Jakubec řekl pro portál Denník E, že by si očkovaní měli v pohodě žít, a ti, kteří vakcinací neprošli, mají sedět doma. Slova ale rozhořčila odpůrce očkování, kteří nyní výrobky firmy Sedita bojkotují a sušenky ničí kladivem, informoval portál tvnoviny.sk.


Jeden z odpůrců očkování si na facebooku nebral servítky. "Nikdo mi nebude říkat, že mám sedět doma, když nechci vakcínu,“ napsal. Další šel ještě dál a sušenku rozdrtil kladivem. "Skončila jako žrádlo pro ptáky, doufám, že se neotráví,“ uvedl v rozhořčeném příspěvku.


Slova výrobce rozčílila i některé politiky. K bojkotu se přidal třeba slovenský poslanec Tomáš Taraba (nezařazený), který vyzval lidi, aby tyto sladkosti nekupovali. Poslankyně za Slobodu a Solidaritu Jana Bitto Cigániková naopak majitele podpořila.

Související obsah


Jakubec už uvedl, že je situace nešťastná a slova by příště volil jiná. "Je pro nás důležitý každý zákazník, ať už očkovaný, nebo neočkovaný," uvedl pro Denník E.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz