Zahraničí

Facebook ukázal novou podobu home office. Zapojuje do ní i virtuální realitu

V době pandemie koronaviru začala spousta lidí pracovat z domova. Společnost Facebook proto představila svůj další pohled na home office. Novou podobu mu chce vdechnout hlavně pomocí virtuální reality.

Covidová pandemie zásadně proměnila dosavadní trh práce. Mnozí lidé, kterým to charakter jejich zaměstnání dovolil, přestali do práce chodit fyzicky a místo toho začali využívat home office. Na jeho vzestup se soustředil i Facebook, který ukázal nový projekt s názvem Horizon Workrooms.

Do tohoto online pracoviště se společnost rozhodla zapojit i virtuální realitu. Facebook lidem slibuje propojení skutečného prostoru s tím virtuálním například pomocí vylepšení prostorového zvuku, ale také možnosti sdílení společné tabule. Do ní by každý mohl přispívat vlastními nápady nebo třeba vkládáním a upravováním potřebných dokumentů hned a bez omezení.

Související obsah

Pokud by někdo chtěl něco přepsat nebo vymazat, i v tom by měla pomyslná bílá tabule fungovat jako ta skutečná. Virtuální prostor budou lidé moct uzpůsobit aktuální situaci, ale podle potřeby tabule nikam nezmizí v případě, že bude potřeba se k předchozím poznámkám zase vrátit.

Možná by měla být i synchronizace s e-mailem a kalendářem. Projekt Horizon Workrooms bude navíc dostupný i lidem, kteří příslušenství pro virtuální realitu nevlastní. Připojit se ke svým kolegům budou do online kanceláře moci díky odkazu. V prostředí virtuální reality by se mohlo "setkat" 16 spolupracovníků, přičemž videohovoru by se mohlo zúčastnit až 50 lidí.

Související obsah

K Horizon Workrooms si lidé budou muset založit zvláštní účet, který je oddělený jak od facebooku, tak od virtuální reality Oculus. Platit by ale měly stejné podmínky užívání jako pro facebook. V Česku zatím toto virtuální pracoviště dostupné není.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz