Zahraničí

Americké úřady plně schválily vakcínu proti koronaviru od Pfizeru

Americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) v pondělí plně schválil vakcínu proti koronaviru od firmy Pfizer/BioNTech pro osoby starší 16 let. Je to poprvé, co úřad některou z vakcín odsouhlasil. Očekává se ale, že teď schválí i některé další.

Vakcína od Pfizeru/BioNTechu byla ve Spojených státech amerických schválena k nouzovému použití už v polovině loňského prosince. Nejdříve pro skupinu obyvatel starších 16 let, později v květnu pro všechny od 12 let, píše zpravodajský server CNN.

Téměř 170 milionů obyvatel Spojených států amerických má dokončené očkování proti koronaviru, z toho 92 milionů právě od Pfizeru/BioNTechu.

Související obsah

Podle šéfa amerického veřejného zdravotnictví Viveka Murthyho by první plnohodnotné schválení vakcíny mohlo vést k odsouhlasení dalších. A možná také ke zvýšenému zájmu o očkování.

"Tento krok pomůže firmám a univerzitám, které přemýšlely nad zavedením požadavku na očkování, aby vytvořily bezpečné prostředí pro svoje zaměstnance a studenty," uvedl Murthy a poznamenal, že jen málo Američanů čekalo na plné schválení vakcíny, aby se nechali očkovat.

 

Očkovat třetí dávkou vakcínou Pfizer by se mohlo začít očkovat 1. října, řekl Prymula:

ada, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz