Domácí

Neohřejeme se, studené počasí vydrží, slibuje měsíční předpověď

Neohřejeme se, studené počasí vydrží, slibuje měsíční předpověď
Zdroj: Getty Images

Pokud po ochlazení z posledních dní patříte mezi ty, kdo vyhlížejí teplejší počasí, mají pro vás experti z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) špatnou zprávu. Podle měsíčního výhledu počasí nás totiž čekají studené týdny.

"Ochlazování z předchozího týdne bude pokračovat a až do konce srpna nás bude doprovázet chladné počasí. Chladnější ráz počasí očekáváme i na začátku září. Později se teploty začnou zvyšovat a v třetím předpovědním týdnu (od 6. do 12. září) se dostanou na hodnoty obvyklé pro tuto roční dobu. Závěr předpovědního období (do konce druhé zářijové dekády) by měl být teplotně průměrný až podprůměrný," uvádí ČHMÚ v pravidelné měsíční předpovědi.

Podle přiložených grafů nás v tomto týdnu čekají denní teploty maximálně kolem dvacítky, v noci rtuť teploměru klesne na deset stupňů. O něco málo tepleji bude od 30. srpna. Od 6. září rtuť teploměru vystoupá až k 24 stupňům. Nejteplejší má být podle výhledu až týden od 13. září, kdy se denní maxima přehoupnou přes pětadvacítku.

Související obsah

"Z hlediska srážek předpokládáme, že období od 23. srpna do konce druhé dekády v září by mělo být jako celek průměrné. Až do konce srpna se očekává počasí s velkou oblačností a s četnými srážkami, většinou ve formě deště a přeháněk. Nejvíce srážek spadne v prvním předpovědním týdnu, na přelomu srpna a září budou postupně slábnout a nejméně srážek je očekáváno v týdnu od 6. září. V tomto týdnu by mělo být i méně oblačnosti, ráno už ale s místními mlhami. V závěru předpovědního období by měly být srážky průměrné," uzavřeli velkou předpověď meteorologové.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz