Domácí

Kontroly covidových certifikátů jsou mírné. Zpřísňovat se zatím nebude

Zatímco v Rakousku nebo v Itálii bez covidového certifikátu nedostanete ani zmrzlinu, v Česku vás bez jeho kontroly pustí třeba do sauny nebo do kina. Ministerstvo zdravotnictví zatím přísnější kontroly nechystá.

Bez covidového certifikátu si v Rakousku nebo Itálii lidé nemohou koupit ani zmrzlinu. V Česku ale tak přísné kontroly zatím nejsou a ministerstvo zdravotnictví je ani neplánuje.


"Spolu s policejní hlídkou naši zaměstnanci kontrolují restaurační zařízení, bazény a sportovní a kulturní akce. Velkým tématem jsou také bary," uvedla ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová.

Od začátku letošího roku hygienici provedli přes 5,5 milionu kontrol dodržování protiepidemických opatření. Kolik lidí jimi neprošlo, ale hygiena zatím nemá spočítané. V rámci běžného výkonu služby policisté stále kontrolují všechna aktuálně platná opatření v souvislosti s pandemií covidu-19.

Související obsah


Podle ministerstva zdravotnictví mají bezinfekčnost aktivně kontrolovat provozovatelé služeb. Pomoci jim s tím má i aplikace čTečka, kterou ministerstvo zprovoznilo na začátku léta. Úřad ale teď přitvrzovat nebude.


"Čísla jsou zatím dobrá, takže uvidíme, jak se situace bude vyvíjet. Pokud by se zhoršila, tak by k nějakému zpřísnění došlo," potvrdil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). 

Zavádění plošných uzávěr na podzim ale podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové nehrozí. Je nicméně možné, že některé služby budou jen pro očkované nebo lidi, kteří nemoc prodělali.

mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Krátká zpráva

Evropský parlament udělil Sacharovu cenu Alexeji Navalnému

Evropský parlament udělil ve středu Sacharovu cenu za svobodné myšlení ruskému opozičnímu předákovi Alexeji Navalnému. Ten je momentálně vězněn v ruském vězení. Parlament ocenil jeho boj za svobodu a demokracii.

Píše se na Deník.cz