Domácí

Návštěva německého prezidenta skončila. Do Berlína se vrátil vlakem

V Ústí nad Labem v pátek skončila třídenní návštěva německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera v Česku. Prohlédl si tamní muzeum a se zástupci města mluvil na téma česko-německých vztahů. Už ráno jednal v Praze s premiérem Andrejem Babišem (ANO).

Poslední den své návštěvy zahájil prezident Steinmeier v Hrzánském paláci, kde ho krátce po osmé hodině přijal premiér Babiš. Kromě jednání si politici našli čas i na prohlídku pražských panoramat z terasy paláce. Německý prezident krátce navštívil i České vysoké učení technické (ČVUT). 

Z hlavního města pak Steinmeier odcestoval do Ústí nad Labem, konkrétně do tamního muzea, které se věnuje i česko-německým vztahům. A právě o soužití obou národů německý prezident v muzeu v poledne diskutoval se zástupci města.

Související obsah

Ústecké muzem bylo posledním bodem Steinmeierovy cesty. Německý prezident pak přímo z muzea zamířil na vlakové nádraží. Zpět do Berlína odjel krátce před druhou hodinou, a to stejným způsobem, jako přijel - běžnou vlakovou linkou. Je možné, že čas ve vlaku do Německa využiil k další debatě, stejně jako když mířil do Česka.

"My jsme té jízdy vlakem využili k tomu, abychom mluvili s pendlery z obou stran hranice. Oni nám poměrně podrobně popsali, jak to soužití v příhraničním regionu vypadá," řekl Steinmeier. 

Lucie Hlubučková, ada, mobi, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz