Domácí

Nosí ještě lidé respirátory? V MHD většina, v barech skoro nikdo

Jak lidé nařízení ohledně nošení roušek a respirátorů dodržují, sledovaly štáby televize Nova. Reportéři vyrazili v Praze, v Brně, v Ostravě a ve Zlíně na místa, kde jsou respirátory povinné.

Jedním z míst, kde lidé nařízení ve většině případů dodržují, je veřejná doprava. V metru v Praze, kde je epidemická situace nejhorší z celého Česka, nemělo ochranu dýchacích cest jen pár jedinců. A podobně to vypadalo ve Zlíně – až na pár výjimek většina cestujících v trolejbusu respirátor měla nasazený.

Horší to ale bylo v nákupních centrech. Tam respirátor neměla přibližně polovina lidí. Situace byla stejná napříč celou republikou. Lidé bez roušek chodili volně mezi obchody bez jakéhokoli upozornění ochranky. Při vstupu přímo do prodejny si ho ale většina lidí už nasadila.

Související obsah

V kinech se dodržování nařízení také příliš nedaří. Zatímco zaměstnanci respirátory mají, lidé, kteří chtějí na film jít, už ne.

Kde se ale roušky nenosí prakticky vůbec, jsou bary a kluby. Lidé tam totiž mohou konzumovat jídlo nebo nápoje a díky tomu nemusí mít roušku neustále nasazenou. Davy lidí postávající venku a lidé tančící uvnitř budov ale dokazují, že na tato místa si lidé roušky většinou neberou vůbec.
 

vbo, Radim Bánovský, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz