Domácí

Pokračuje soud s Peltou kvůli dotacím pro sport. Promluvil Faltýnek

Soud v pondělí pokračuje v projednávání kauzy rozdělování sportovních dotací. Obžalobě čelí někdejší šéf českého fotbalu Miroslav Pelta či bývalá náměstkyně ministryně školství Simona Kratochvílová. K soudu přišli jako svědci například prezidentův poradce Martin Nejedlý nebo poslanec hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Jako první svědčil u soudu se skupinou kolem Miroslava Pelty prezidentův poradce Martin Nejedlý. Po něm přišel na řadu šéf poslaneckého klubu hnutí ANO Jaroslav Faltýnek.

Ten mluvil především o své roli v některých sportovních projektech v Olomouckém kraji, za který byl poslancem. Faltýnek odmítl, že by na někoho tlačil, aby některá stavba dostala dotace. Podle svých slov jen přes své kontakty na ministerstvu zjišťoval, zda je správně podaná žádost.

Související obsah

Soud, který se točí kolem dotací, se táhne už řadu měsíců. Mezi pěti obžalovanými jsou kromě bývalého šéfa českého fotbalu Miroslava Pelty vlivný právník a šéf České unie sportu (ČUS) Miroslav Jansta nebo někdejší náměstkyně ministerstva školství Simona Kratochvílová.

Právě s ní měl Pelta podle obžaloby v pražském bytě domlouvat, kam a v jaké výši poputují dotace. Všichni obžalovaní vinu odmítají. Obžalované jsou také dvě instituce, a to ČUS a Fotbalová asociace České republiky (FAČR).

drz, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz