Domácí

Poslední šance získat peníze zpět. Poukazy Lex Voucher končí

V úterý končí možnost cestovních kanceláří rozdávat vouchery místo vracení peněz za zrušené dovolené. Poukazy mohou lidé využít na pořízení náhradního zájezdu, nebo dostanou peníze zpět.

Klienti cestovních kanceláří mají poslední den na to, aby si sjednali náhradní zájezdy, od 1. září totiž přestanou platit vouchery, které lidé dostali za pobyty zrušené kvůli pandemii.

Lidé tak mají ještě v úterý 31. srpna šanci pořídit si náhradní zájezd, nebo získat peníze za již zakoupenou dovolenou zpět. Ministerstvo pro místní rozvoj přišlo se zákonem Lex Voucher už v dubnu minulého roku. Důvodem byla snaha překlenout kritickou situaci na trhu zájezdů a zabránit vlně úpadků cestovních kanceláří během pandemie koronaviru. 

Související obsah

Češi se podle informací zástupců cestovních kanceláří už ale přestávají bát cestovat do zahraničí. Během podzimu na dovolenou vyjedou desetitisíce lidí. "Přibývá Čechů, kteří chtějí cestovat, ale bohužel přibývá i překážek," míní mluvčí Asociace cestovních kanceláří ČR Jan Papež.

Poukazy je možné využít do 31. srpna i pro zájezdy s pozdějším datem zahájení než 31. Lidé mohou vouchery použít například na pořízení zimní dovolené či dovolené v další sezóně.

Související obsah

"Pokud si zákazník z nabídky cestovní kanceláře nevybere, pro vrácení peněz nemusí dělat žádné formální úkony, jako například odstupovat od smlouvy apod. Cestovní kanceláři pouze sdělí číslo účtu pro vrácení peněz, pokud ho cestovní kancelář dosud nemá. Tato pravidla se netýkají jakýchkoli jiných voucherů vydaných mimo režim zákona Lex Voucher," vysvětlila ředitelka odboru cestovního ruchu Ministerstva pro místní rozvoj Renata Králová.

Celkem cestovní kanceláře vydaly podle zákona Lex Voucher poukazy za 2,5 miliardy korun. Zákon řadě cestovek zachránil podnikání, a tak klientům chtějí vyjít maximálně vstříc.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz