Koronavirus

Budou školy v přírodě a seznamovací akce? Školy pořád nemají jasno

Už ve středu začíná nový školní rok a na některých školách by měly začít adaptační kurzy a školy v přírodě, během kterých se děti seznamují s novými spolužáky a učiteli. V manuálu ministerstva školství ale prý chybí pokyny, za jakých pravidel se mohou takové kurzy organizovat.

Ještě před covidem vyrážely na adaptační kurzy a školy v přírodě desítky tisíc školáků z celé republiky. Jak to bude letos, nikdo neví.

"Nevíme úplně přesně, jak to bude, ale vycházíme z toho, že v manuálu, který obdrželi ředitelé základních škol z ministerstva školství, se nepíše o výjezdech na pobyty do přírody vůbec nic," uvedl místopředseda Asociace dětské rekreace Roman Houška.

Někteří ředitelé škol letos podzimní adaptační nebo seznamovací kurzy kvůli nejistým podmínkám raději ani nepořádají. Adaptační kurzy a školy v přírodě přitom patří k nejpopulárnějším akcím na základních a středních školách.

Související obsah

Pořádat adaptační kurzy sice zakázané není, ale samo ministersvo zdravotnictví uznává, že pravidla stanovena nejsou. "Školy v přírodě nebo adaptační kurzy školy organizovat mohou. Řídit se ale samozřejmě musí pokyny mimořádného opatření ministerstva zdravotnictví," řekla mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Související obsah

Úřad ministra Adama Vojtěcha (za ANO) ale speciální pravidla nemá. "Pro adaptační kurzy nejsou pravidla stanovena. Budou se tak řídit tím, co požadují ubytovací zařízení," uvedlo ministerstvo zdravotnictví.

Ani ubytovací zařízení ovšem jasná pravidla pro několikačlenné dětské skupiny prý nemají.

Přes léto se uskutečnilo tisíce táborů bez problémů. Asociace dětské rekreace nevidí důvod, proč neorganizovat školy v přírodě. Co dalšího řekl Roman Houška v rozhovoru, se podívejte ve zde:

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz