Zahraničí

Biden se u rakví mrtvých vojáků díval na hodinky. Kritizuje ho i Trump

Biden se u rakví mrtvých vojáků díval na hodinky. Kritizuje ho i Trump
Zdroj: Profimedia

Americký prezident Joe Biden prožívá v úřadu těžké období. Momentálně čelí kritice kvůli svému vystoupení u rakví vojáků, kteří zemřeli při útoku na letišti v Afghánistánu. Biden se totiž během vítání rakví několikrát podíval na hodinky, což bylo podle kritiků velmi neuctivé. Bidena zkritizoval také exprezident Donald Trump.

Joe Biden se v neděli zúčastnil piety za vojáky, kteří zahynuli při bombovém útoku v Kábulu. Během slavnostního obřadu na letecké základně Dover v Delaware se ovšem několikrát podíval na hodinky, což vyvolalo velkou kritiku.

Bidenových letmých pohledů si totiž všimla americká média. Bidena kritizují politici i váleční veteráni. "Vypadá to, že mu bylo nepříjemné, že musel projevit trochu úcty těmto americkým hrdinům," reagoval na Twitteru například veterán Samuel Williams. 

A do současného prezidenta se pustil také ten bývalý. "To, co udělal, byla ostuda. Myslím, že nejlepší, co by teď mohl udělat, je omluvit se americkému lidu a omluvit se světu," řekl Donadl Trump podle deníku Independent

Související obsah

Bidenovi příznivci upozornili, že prezident nad hodinkami nosí růženec svého zesnulého syna Beaua. Mohl se tak prý dívat právě na něj. Podle kritiků ho to ale neomlouvá a během akce by se podle nich takto prezident neměl chovat.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz