Zahraničí

Situace s covidem se horší! Slovinsko i část Chorvatska jsou vysoce rizikové

Situace s covidem se horší! Slovinsko i část Chorvatska jsou vysoce rizikové
Zdroj: TV Nova

Situace s koronavirem se zhoršuje v řadě evropských zemí. Mnohé z nich hlásí enormní přírůstky nakažených. Mezi země s vysokým rizikem nákazy zařadilo Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) nově Slovinsko a část vnitrozemí Chorvatska.

Evropské středisko pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) hodnotí pravidelně evropské státy podle rizika nákazy. Odborníci se zaměřují zejména na počet nových případů koronaviru za posledních 14 dnů. Nejnižší míra nákazy je v zemích, které jsou na mapě označené zeleně, naopak tmavě červené státy představují nejvyšší riziko.


Nově se část vnitrozemí Chorvatska a Slovinsko zařadí mezi země s vysokým rizikem nákazy (červená barva). Podle odborníků však nových případů ve Slovinsku bude ještě přibývat.

Šíření koronaviru:


"Pokud budeme takto pokračovat, překročíme na podzim v nemocnicích další vlnu epidemie. Očekává se, že čtvrtá vlna bude kvůli velké infekčnosti mutace delta tak velká, že koronavirus do jara prodělá každý neočkovaný," citoval portál 24ur.com tamní vládu.


Naopak v Chorvatsku jsou odborníci optimističtější. "Věříme, že v Chorvatsku bude situace stabilní a nebude přibývat tolik nakažených," uvedly chorvatské úřady.

Související obsah


Situace se zhoršuje také v Itálii, kde se některé regiony zbarvily do červena, nebo v Řecku. Podle hodnocení ECDC tam některé oblasti spadají dokonce do tmavě červené kategorie.

Izrael čelí další vlně covidu-19. Více se dozvíte v následující reportáži: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz