Koronavirus

Ministerstvo má výsledky prvního testování dětí. Odhalilo desítky případů

Ministerstvo zdravotnictví už má k dispozici výsledky prvního testování dětí z většiny škol. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) testy odhalily desítky případů.

Hned 1. září čekalo většinu školáků první testování na covid-19. Výjimku měli jen prvňáčci, kterým vláda nechtěla kazit první školní den. Ti tak byli testováni až 2. září.

Ministerstvo zdravotnictví do pátku obdrželo výsledky z většiny škol. "Máme nahlášeno asi 85 % dat ze škol. A situace zatím vypadá poměrně dobře. Bavíme se o desítkách pozitivních případů, takže zatím můžeme být spokojeni," řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) v Televizních novinách.

Související obsah

Ministr ovšem upozornil, že je důležité počkat ještě na výsledky dalších dvou kol testování ve školách. Ty děti čekají hned v pondělí 6. září a ve čtvrtek 9. září.

Žáci, kteří se nenechají testovat ani nedoloží jinak bezinfekčnost, budou muset nosit roušku či respirátor i při výuce, nebudou smět cvičit v tělocvičně a zpívat. Pokud odmítnou i to, nebudou se moci účastnit prezenční výuky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz