Zahraničí

Harry a Meghan chtějí přijet za královnou. Drzost, zní z paláce

Harry a Meghan chtějí přijet za královnou. Drzost, zní z paláce
Zdroj: Profimedia

Velkou Británii zřejmě už brzy čeká významná návštěva. Do Spojeného království by měl dorazit princ Harry s celou rodinou. Pro Meghan by mělo jít o vůbec první návštěvu Anglie od rozchodu s královskou rodinou v březnu 2020. Královna Alžběta II. by zase měla poprvé naživo uvidět svou jmenovkyni Lilibet.

Harry a Meghan plánují seznámit královnu s pravnučkou Lilibet, která dostala jméno podle její přezdívky z dětství. Setkání by se mělo uskutečnit v řádu týdnů, pokud s ním bude královna souhlasit.  Informaci přinesl britský deník The Sun.

Harry a Meghan také plánují, že svou tříměsíční dceru pokřtí v Anglii, pravděpodobně na hradě Windsor. Harry tím podle deníku své rodině nabízí symbolickou olivovou ratolest na znamení míru.

Vztahy mezi párem a královskou rodinou jsou napjaté od rozhovoru s americkou moderátorkou Oprah Winfrey. Pár v něm mimo jiné obvinil královskou rodinu z rasismu. Před narozením syna Archieho se prý nejmenovaný člen rodiny měl zajímat o barvu Archieho kůže.

Související obsah

​I kvůli tomu prý v Buckinghamském paláci z nabídky zrovna neskáčou radostí. Obavy budí také plánovaná autobiografie prince Harryho, která by měla vyjít příští rok.

Zdroj deníku proto uvedl, že v královské rodině a jejím okolí panují z nabídky rozpaky. "Harry a Meghan předložili tuto nabídku, ale někteří lidé z rodiny jsou šokováni jejich drzostí. Možná opravdu chtějí vidět královnu, ale je to fascinující vzhledem k tomu, čemu ji letos vystavili," uvedl zdroj. "Královnini zaměstnanci dosud na nabídku neodpověděli," dodal.

Princ Harry se v Británii naposledy ukázal v létě při slavnostním odhalení sochy své matky Diany. Předtím do rodné země přiletěl kvůli pohřbu dědečka Philipa. Meghan pokaždé zůstala ve Spojených státech amerických, kde pár žije.

Harry a Meghan dosud oficiálně neukázali snímek dcery, která se narodila v červnu. Na videu, které Meghan zveřejnila, ale podle fanoušků holčičku vidět lze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz