Počasí

Léto ještě neřeklo poslední slovo, teploty se vyšplhají ke 30 stupňům

Chladným dnům, které už připomínaly spíš podzim, zase na chvíli odzvonilo. Podle aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) totiž před sebou máme prosluněný týden s teplotami, které budou atakovat tropických 30 °C.

Léto podle předpovědi ČHMÚ ještě úplně neskončilo a tento týden o sobě znovu dá vědět. Od pondělí by mělo být střídavě jasno a polojasno. Navíc se můžeme těšit na teploty, které mnohdy dokonce přesáhnou hranici 25 °C.

Zatímco ráno musíme počítat s nižšími teplotami, mlhou a více vrstvami oblečení, odpoledne to bude na opalování. Už v pondělí by mělo být jasno až polojasno. Teploty by se ve dne měly pohybovat mezi 22 až 26 °C. V 1000 metrech na horách by pak mělo být chladněji, a to kolem 18 °C. V Jeseníkách a Beskydech by lidé mohli naměřit ještě méně, okolo 15 °C.

úterý by mělo být spíše polojasno, místy oblačno. V Čechách by pak dokonce mohly ojediněle být i přeháňky. Pokud jde o denní teploty, tak ty by měly být mezi 21 a 25 °C.

Související obsah

​Ve středu by zase mělo být jasno, případně skoro jasno. Teploty by měly být podobné jako v pondělí, tedy v rozmezí 22 a 26 °C.

Ještě lépe pak vypadá předpověď na čtvrtek. Zase by mělo být slunečno, ale teploty by mohly dosáhnout i 27 °C.

Související obsah

Pátek nejspíš bude nejteplejším dnem tohoto týdne. Na teploměrech bychom totiž mohli naměřit dokonce až 28 °C. Během dne ale může i zapršet. 

Letní teploty by měly vydržet i o víkendu. Výhled ČHMÚ na začátek příštího týdne navíc slibuje, že teplo a slunečno by mohlo být minimálně do úterý 14. září. Předpověď meteorologů ale déšť nevylučuje ani o víkendu a začátkem příštího týdne: "Od soboty do pondělí 13. 9. by mělo být oblačno až polojasno, místy mohou být přeháňky, ojediněle bouřky." Zatímco svetry zřejmě ještě na chvíli odložit můžeme, deštníky bude dobré mít po ruce. 

Předpověď počasí na pondělí 6. září:

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz