Koronavirus

Budou moci žáci odložit roušky ve školách? Druhé kolo testování odstartovalo

Ve školách se v pondělí koná druhé kolo testování žáků na covid-19. Během prvního kola screeningu z minulého týdne odhalily testy podle ministerstva zdravotnictví 111 nakažených dětí. Otestováno bylo asi milion školáků.

"Doufáme, že dnes to bylo předposlední testování a že už to pak poběží jako kdysi," okomentovala plošné testování na ZŠ Kollárova Jihlava učitelka Lucie Jakoubková.

Pokud by v okrese bylo více než 25 pozitivních případů na 100 tisíc provedených testů, testování tam bude pokračovat až do konce září, vždy jednou týdně. Tuto hodnotu zatím překračují pouze v Karlovarském kraji. Děti, které se nenechají otestovat a ani jinak nedoloží bezinfekčnost, musí ve školách dodržovat přísná omezení.

Související obsah

"Muselo by mít dítě roušku celý den, museli bychom vyčlenit sociální zařízení pro děti, museli bychom je stravovat odděleně," sdělil ředitel školy Tomáš Zeman. 

V prvním kole se na jedné jihlavské základní škole otestovalo 600 dětí a ani jedno z nich nebylo pozitivní.

Celorepublikově podle ministerstva zdravotnictví testy ve školách odhalily 111 nakažených dětí z milionu otestovaných. Data ale ještě nedodalo 14 procent škol, na které se čeká. Třetí a zatím poslední nařízené kolo testování bude ve čtvrtek. Podle výsledků testů z tohoto týdne vláda na začátku toho příštího rozhodne o tom, jestli zruší povinnost nosit roušky ve společných prostorech škol.

David Pik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz