Koronavirus

První kolo testování odhalilo přes 100 nakažených. Děti čekají další testy

První kolo testování odhalilo přes 100 nakažených. Děti čekají další testy
Zdroj: TV Nova

V prvním kole testování na školách bylo odhaleno více než 100 dětí nakažených nemocí covid-19. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) budou velice důležité hlavně výsledky dalších dvou kol testování. Druhé plošné testování se bude konat už v pondělí 6. září.

Výsledky z prvního testování žáků na covid-19 na začátku školního roku zatím ministerstvu zdravotnictví nahlásilo 86 procent škol a potvrdilo se v nich 111 případů nákazy. Ministr zdravotnictví to řekl v pořadu České televize Otázky Václava Moravce.

Již v pátek v Televizních novinách ale upozornil, že z prvních výsledků nelze dělat předčasné závěry. "Situace vypadá poměrně dobře. Ale musíme počkat na doběh testů v dalších dvou vlnách," upozornil Vojtěch.

Související obsah

​Další testování čeká žáky hned v pondělí 6. září a pak ve čtvrtek 9. září. Žáci, kteří se nenechají testovat ani nedoloží jinak bezinfekčnost, budou muset nosit roušku či respirátor i při výuce, nebudou smět cvičit v tělocvičně a zpívat. Pokud odmítnou i to, nebudou se moci účastnit prezenční výuky.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz