Zahraničí

Populární seriálový herec (†54) je po smrti. Našli ho v jeho bytě

Populární seriálový herec (†54) je po smrti. Našli ho v jeho bytě
Zdroj: Profimedia

Zemřel oblíbený americký herec Michael Kenneth Williams, který se proslavil rolí v seriálu The Wire - Špína Baltimoru o drogách a korupci. Pamatovat si ho můžete i z Kriminálky Las Vegas. Bez známek života ho našli v jeho bytě v New Yorku. Bylo mu 54 let.

Bezvládné tělo Williamse našla newyorská policie v pondělí po osmé večer našeho času. Herec se dlouhodobě potýkal s drogovou závislostí a americká média naznačují, že příčinou smrti mohlo být předávkování, píše BBC.

Strážci zákona ale zatím nic nepotvrdili, nejspíš nařídí soudní pitvu.

Williamse nejvíc proslavila role pouličního zloděje Omara Littlea v seriálu The Wire - Špína Baltimoru, objevil se i v Kriminálce Las Vegas či seriálu Zákon a pořádek. Pamatovat si ho můžete i z filmů 12 let v řetězech, Práskač nebo Nejlepší z Brooklynu.

Související obsah

​Třikrát ho nominovali na televizní cenu Emmy. Letos sošku poprvé obdržel za nejlepší výkon ve vedlejší roli v dramatickém seriálu, a sice za Montrose Freemana v Lovecraftově zemi.

Truchlí nejenom fanoušci, ale i Williamsovi kolegové. "Tomu, jak hluboce mám tohoto bráchu rád, se dokáže vyrovnat jenom hloubka bolesti z toho, že se dozvídám, že zemřel," napsal třeba Wendell Pierce, jenž si rovněž zahrál v seriálu The Wire - Špína Baltimoru.

Williams se narodil v roce 1966 v New Yorku a začínal jako tanečník. Pracoval třeba s Madonnou nebo Georgem Michaelem. Až potom se začal naplno věnovat herectví na divadelních prknech i před kamerami.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz