Krimi

Firmě na Teplicku přišla obálka s nápisem Antrax. Hasiči ji zkoumají

Obálku s nápisem Antrax dostala do poštovní schránky soukromá firma v Košťanech na Teplicku. Antrax je vzácné virové onemocnění, které se na přelomu tisíciletí používalo jako biologická zbraň. Zajištěnou obálku zkoumají specialisté hasičů a případ už vyšetřuje také policie.

Obálku s nápisem, který jasně naznačuje, co má být jejím obsahem, dostala firma do schránky v úterý odpoledne. Zaměstnanci přivolali policii, nakonec do areálu společnosti přijeli také hasiči, kteří obálku zajistili a specialisté teď zkoumají, jestli byl obsah skutečně infikovaný, a mohl tak někoho nakazit.

Pokud šlo jen o hloupý vtip, mohlo by to odesílatele přijít velmi draho. Čeká na něj obvinění z šíření poplašné zprávy a hromadného ohrožení. Hrozí za to až 8 let vězení.

Související obsah

Pokud by ale šlo o skutečnou hrozbu, mohl by se čin posuzovat jako teroristický útok, a za to jsou až 15leté tresty. Před 20 lety stála hrozba antraxem za mnoha falešnými poplachy. Po celém světě tehdy chodily vybraným lidem obálky s bílým práškem, v zahraničí pak byly některé z hrozeb skutečné. Pět lidí tehdy na virovou nákazu zemřelo.

V Česku se žádný skutečný případ nepotvrdil a všechna oznámení byla falešná. Každý oznámený případ ale musejí brát záchranné složky vážně a důkladně ho prověřit. O to přísnější trest za šíření poplašné zprávy potom odesílateli hrozí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz