Domácí

Našli Skippyho. Klokan zmizel po útoku psů, na uspávací pušku nedošlo

Našli Skippyho. Klokan zmizel po útoku psů, na uspávací pušku nedošlo
Zdroj: Horečky ranč

Klokan Skippy se po zhruba dvou týdnech vrátil do Zooparku Horečky ranč ve Frenštátě pod Radhoštěm. Odtud zmizel poté, co dva psi zamordovali jeho partnerku Sunny, která ještě stihla před smrtí ukrýt ve vaku mládě. Majitel už sháněl i uspávací pušku, nakonec ale nebyla třeba.

V úterý 17. srpna zarmoutila návštěvníky i majitele zooparku Horečky ranč zpráva o útoku psů na rodinku vačnatců. O život přišla klokanice, která ve vaku skrývala mládě. To se naštěstí navzdory obavám nakonec podařilo zachránit. Klokaní táta Skippy ale zmizel kdesi v lesích.

Majitelé po něm pátrali zhruba dva týdny. "Nevíme, jestli je zraněný a útok přežil. Byli jsme ho hledat se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání zraněné zvěře. Bohužel marně," komentoval tehdy jeho zmizení Luděk Böhm. Po čtyřech dnech pátrání začal prostřednictvím sociálních sítí shánět uspávací pušku. Zvíře neustále unikalo.

"Skippy se pořád vrací zatím na jedno místo. Dali bychom mu tam misku s piškoty a dalšími dobrotami, jenže ve chvíli, kdy někoho uvidí, začne utíkat do lesa, kde nejsme schopni jej chytnout," vysvětloval. Uspávací puška ale nakonec nebyla třeba. Pomohla příroda a osvědčené triky.

Související obsah

"Dnes jsme dovezli novou klokaní slečnu a Skippy jako správný chlap ji ucítil a nechal se odchytit!" oznámili majitelé ve čtvrtek na sociální síti. "Do party ještě přibyl i nový klokaní sameček," dodali.

Klokanice Sunny zemřela po útoku dvou psů, kteří podle majitele utekli ze zahrady souseda. Malé klokáně přežilo jen díky vaku matky. Celá věc byla o to horší, že v zooparku se v době řádění zvířat nacházelo asi 60 dětských táborníků. Nikomu se naštěstí nic nestalo. Do celé věci se vložila i policie, podle té ale nedošlo k bezprostřednímu ohrožení dětí na životě, nebyl zde prokázaný úmysl a oba sousedi se nakonec navíc dohodli řešit celou věc vypořádáním. Případ tak odložila.

Lidé se začali majitelům ozývat a přispívat na zabezpečení ranče. "Děkujeme," vzkázal všem dárcům majitel. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz