Domácí

Muž se zřítil ze srázu, záchranáři ho museli několikrát oživovat

Muž se zřítil ze srázu, záchranáři ho museli několikrát oživovat
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Záchranáři ve středu odpoledne složitě bojovali o život 65letého muže na Frýdecko-Místecku. Muž se zřítil z pětimetrového srázu a hlavou narazil na kámen.

Z výšky pěti metrů se ve středu po čtvrté hodině odpoledne v lese poblíž Jablunkova na Frýdecko-Místecku zřítil 65letý muž. Spadl tak nešťastně, že hlavou narazil na kámen. Muž zůstal ležet v bezvědomí a nedýchal.

"Muže v bezdeší našli svědci, kteří zahájili nepřímou srdeční masáž. Záchranáři po svém příjezdu pokračovali ve snaze o záchranu rozšířenou resuscitací. Za pomoci léků a přístrojového vybavení se jim podařilo obnovit krevní oběh," uvedl mluvčí záchranářů z Moravskoslezského kraje Lukáš Humpl.

Související obsah

Zdravotníci poté muži ošetřili i rozsáhlé poranění hlavy, které si při pádu způsobil. Tím ale drama zdaleka neskončilo. "Před naložením do vrtulníku u pacienta opět došlo k zástavě srdeční činnosti a byla nutná další resuscitace," dodal Humpl.

Záchranářům se nakonec podařilo muže oživit i podruhé. V kritickém stavu ho následně přijali na urgentním příjmu Fakultní nemocnice v Ostravě. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz