Domácí

V Ostravě našli nevybuchlou leteckou pumu. Evakuovat museli i část nemocnice

Policie v Ostravě musela evakuovat část městské části Poruba. V ulici V Zahradách našli nevybuchlou pumu. Evakuace musela proběhnout i v části fakultní nemocnice. Policisté uzavřeli také několik ulic, což se dotklo i dopravy. Pyrotechnikům se nakonec podařilo bombu v pořádku zneškodnit.

V Ostravě-Porubě našli v ulici V Zahradách stokilovou leteckou pumu. Kvůli ní museli policisté evakuovat široký prostor. Na místě je už pyrotechnik. Podle mapy, kterou zveřejnila na Facebooku městská část Ostrava-Poruba, se musela evakuovat oblast staré Poruby. Evakuované byly i části Fakultní nemocnice Ostrava.

"Přivolaný policejní pyrotechnik určil, že se jedná o leteckou pumu z druhé světové války o hmotnosti 100 kilogramů. Od toho se odvíjí ohrožený prostor, který musí být evakuován a uzavřen," upřesnili po třetí hodině odpoledne na svém twitterovém účtu policisté. 

Podle mluvčí Fakultní nemocnice Ostrava Petry Petlachové se evakuovala pouze budova ředitelství. "Ta je mimo lůžkové a ostatní léčebné pavilony nemocnice," ujistila pro TN.cz.

Zdroj: Facebook, Městský obvod Ostrava-Poruba

"Probíhá evakuace osob z rodinných domů, školských zařízení, a to v rozsahu 600 metrů od nálezu," uvedla policie. "Dojde k uzavření ulic 17.listopadu, nábřeží Svazu protifašistických bojovníků, K Myslivně a Vřesinská, a to pro veškerou dopravu," dodala na twitteru.

Související obsah

Policejnímu pyrotechnikovi se nakonec podařilo bombu bezpečně zneškodnit. "Policejní pyrotechnici leteckou pumu vyzvedli ze země, iniciátor oddělili a nyní munici převezou k bezpečné likvidaci. Opatření ukončeno. Občané se již mohou vracet do svých obydlí," uvedli ve čtvrtek večer policisté.

Kvůli pumě evakuovala policie i jednu z tamních čtenářek TN.cz "Viděla jsem, že odchází sousedi z okolních bytů, tak jsem šla za kamarádkou," popsala průběh evakuace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz