Domácí

Nadávky a několik dní ve frontě! O bankovku s Bohdalovou je enormní zájem

Oblíbená česká herečka Jiřina Bohdalová letos na jaře oslavila 90. narozeniny. Na počest jejích kulatin vznikla limitovaná edice pamětní suvenýrové bankovky. Prodávat se začala v pátek ráno a mezi lidmi je o ni obrovský zájem.

Jiřině Bohdalové bylo 3. května 90 let. Ku příležitosti narozenin populární herečky vzniklo nové suvenýrové platidlo. 

Bankovka s nominální hodnotou 0 eur s fialovým vodotiskem se začala prodávat v pátek ráno v 10 hodin ve veletržním areálu v pražských Letňanech. Lidé na ni čekají frontu.

Tomuto tématu jsme se věnovali i ve vysílání TN LIVE. Celou reportáž můžete zhlédnout zde: 

Související obsah

Výstaviště Letňany praskalo ve švech ale už dávno předtím, než se jeho brány lidem otevřely. Na místě bylo už po čtvrt na deset ráno zhruba 700 zájemců. Spousta lidí tam kvůli bankovce s podobiznou Bohdalové stanovala – někteří dokonce od pondělí. Z fronty se ozývají nadávky a nervozita stoupá.

Limitovaná edice suvenýrového platidla čítá totiž jen 5 000 kusů. Jedna bankovka pak hereččiny příznivce vyjde na 80 korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru trajektu na Filipínách zahynulo nejméně 7 lidí

Nejméně sedm lidí přišlo o život při pondělním požáru trajektu Mercraft 2 na Filipínách, který převážel 124 lidí včetně posádky z ostrova Polillo do Realu v provincii Quezon, informuje agentura AFP. Fotografie sdílené pobřežní stráží ukazovaly, jak se z lodi zachvácené požárem. Doposud bylo zachráněno na 120 lidí, po zbytku pasažérů pátrá pobřežní stráž. K neštěstí došlo asi 7 kilometrů od přístavu.

Píše se na Deník.cz