Zahraničí

Královna brzdí první setkání s Lilibet. V ohrožení je i další důležitá věc

Královna brzdí první setkání s Lilibet. V ohrožení je i další důležitá věc
Zdroj: Profimedia

Princ Harry a vévodkyně Meghan chtějí konečně představit dceru Lilibet královně Alžbětě II., po které ji pojmenovali. Jenomže Buckinghamský palác jejich nadšení nesdílí a prý se snaží první setkání odsouvat. Navíc hrozí, že útěkářům ze Sussexu nesplní ani jejich představu o dceřině křtu.

​Takhle dlouho královna Alžběta na první setkání s pravnoučetem snad nikdy nečekala. Lilibet se narodila na začátku června a její prababička ji zatím viděla pouze na fotkách. Teď by Harry s Meghan s dcerou rádi přicestovali do Londýna, královský dvůr se na to ale příliš netváří.

Podle zdrojů z okolí vladařky dokonce Buckinghamským palácem zněla slova jako drzost a neuvěřitelná opovážlivost, upozornil portál Metro. Není vyloučeno, že se Alžběta urazila. Nechat ji čekat čtyři měsíce bylo nejspíš až příliš troufalé.

Související obsah

Rodinka ze Sussexu, která loni na jaře přesídlila do Kalifornie, by ráda do Londýna přijela v nejbližších týdnech. A to i kvůli křtu malé Lilibet. Pro ten si Meghan s Harrym představují kapli na hradě Windsor. Není ale jisté, zda jejich přání královna vyhoví.

"Nároky, které si vévoda a vévodkyně ze Sussexu dělají, jsou neuvěřitelné. Vypadá to, že si vůbec neuvědomují, jaké problémy svým chováním způsobili královně, všem dalším příbuzným a celé monarchii," uvedl zdroj z paláce. Narážel především na březnový rozhovor s Oprah Winfreyovou, kde Meghan rodinu obvinila z rasistického chování.

Není tak otázkou, kdy se Alžběta s malou Lilibet uvidí, ale zda se to vůbec stane. To stejné platí pro její křtiny. Harry a Meghan vychovávají ještě dvouletého syna Archieho.

Meghan nedopatřením poprvé ukázala dceru Lilibet:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz