Zahraničí

Královna brzdí první setkání s Lilibet. V ohrožení je i další důležitá věc

Královna brzdí první setkání s Lilibet. V ohrožení je i další důležitá věc
Zdroj: Profimedia

Princ Harry a vévodkyně Meghan chtějí konečně představit dceru Lilibet královně Alžbětě II., po které ji pojmenovali. Jenomže Buckinghamský palác jejich nadšení nesdílí a prý se snaží první setkání odsouvat. Navíc hrozí, že útěkářům ze Sussexu nesplní ani jejich představu o dceřině křtu.

​Takhle dlouho královna Alžběta na první setkání s pravnoučetem snad nikdy nečekala. Lilibet se narodila na začátku června a její prababička ji zatím viděla pouze na fotkách. Teď by Harry s Meghan s dcerou rádi přicestovali do Londýna, královský dvůr se na to ale příliš netváří.

Podle zdrojů z okolí vladařky dokonce Buckinghamským palácem zněla slova jako drzost a neuvěřitelná opovážlivost, upozornil portál Metro. Není vyloučeno, že se Alžběta urazila. Nechat ji čekat čtyři měsíce bylo nejspíš až příliš troufalé.

Související obsah

Rodinka ze Sussexu, která loni na jaře přesídlila do Kalifornie, by ráda do Londýna přijela v nejbližších týdnech. A to i kvůli křtu malé Lilibet. Pro ten si Meghan s Harrym představují kapli na hradě Windsor. Není ale jisté, zda jejich přání královna vyhoví.

"Nároky, které si vévoda a vévodkyně ze Sussexu dělají, jsou neuvěřitelné. Vypadá to, že si vůbec neuvědomují, jaké problémy svým chováním způsobili královně, všem dalším příbuzným a celé monarchii," uvedl zdroj z paláce. Narážel především na březnový rozhovor s Oprah Winfreyovou, kde Meghan rodinu obvinila z rasistického chování.

Není tak otázkou, kdy se Alžběta s malou Lilibet uvidí, ale zda se to vůbec stane. To stejné platí pro její křtiny. Harry a Meghan vychovávají ještě dvouletého syna Archieho.

Meghan nedopatřením poprvé ukázala dceru Lilibet:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz