Koronavirus

Národní očkovací centrum končí. V pátek tam vakcínu dostanou poslední lidé

Největší očkovací centrum, které působilo v prostorech pražského O2 universa, v pátek ukončí provoz. Vakcinace se přesune hlavně k praktikům a do nemocnic. Zájem o očkování v Česku totiž klesá.

Národní očkovací centrum po více než čtyřech měsících přivítá poslední zájemce o očkování. Do čtvrtka bylo v O2 universu vyočkováno přes 567 tisíc dávek, což je zhruba 5 procent všech vakcín, které byly v Česku podány.

Lidí s ukončeným očkováním je v tuto chvíli přes 5,8 milionů, to je zhruba 55 procent obyvatel České republiky.

Na konec očkovacího centra v O2 universu bude odpoledne dohlížet premiér Andrej Babiš (ANO), ministr zdravotnictví Adam Vojtěch a také ministr obrany Lubomír Metnar (oba za ANO). Ten předá zaměstnancům Ústřední vojenské nemocnice a členům Armády České republiky, kteří tam pracovali, vyznamenání.

Související obsah

​Ještě v pátek by do Národního očkovacího centra mělo přijít přes 800 lidí, kteří mají rezervované termíny na druhou dávku vakcíny proti covidu-19. Očkovací centra se ruší i v jiných koutech republiky, vakcinace by se měla přesunout hlavně do ordinací praktických lékařů.

Zdravotníci ve čtvrtek vyočkovali asi 14 tisíc dávek, tedy o pět tisíc méně než před týdnem. Nově přibylo za čtvrtek 421 nakažených koronavirem, což je o 116 více než před týdnem. V nemocnicích je s covidem aktuálně 109 lidí.

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz