Domácí

Svatební síně praskají ve švech. Snoubenci se bojí dalšího lockdownu

Obřadní síně po celé republice jsou celé září plně obsazené. Mnoho párů se totiž bojí dalšího možného lockdownu. Lidé se tak chtějí vzít dřív, než budou muset při svatebních obřadech a hostinách dodržovat nejrůznější omezení.

Své "životní ano" si v Jihlavě řekli i Lupian a Sandra. Původně se přitom měli v plánu vzít až v zimě. Veselku ale chtěli s celou rodinou a bez omezení, a tak do toho praštili raději už teď. "Jsme to chtěli stihnout, kdyby to náhodou zakázali," vysvětlila nevěsta.

Novomanželé Pospíšilovi měli zase svatební obřad v kostele v Plandrech. I oni k oltáři spěchali kvůli možnému podzimnímu lockdownu.

Na jihlavském magistrátu mají jen během nadcházejícího víkendu hned osm svatebních obřadů. Za celé září jich tu neměli nikdy více. "Je teď hodně zájemců o svatbu.  Do konce září máme naplánováno asi 16 svateb," řekl mluvčí magistrátu Radovan Daněk.

Související obsah

​Obavám svatebních párů se nemůže nikdo divit. Rozdíl je to totiž velký. Omezeními sešněrovanou svatbu měli loni na začátku října třeba Dzurikovi. Pozvat si mohli jen 14 hostů. Všude museli mít připravenou dezinfekci, roušky a dodržovat různá další omezení.

Řada párů loni kvůli koronavirovým omezením objednané svatební obřady úplně zrušila, a to samé se může stát i letos. Záležet bude na podzimní koronavirové situaci.

Jan Houška TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz