Zahraničí

Zpověď kamaráda podezřelého v kauze Maddie: Únosy dětí a prodej drog

Zpověď kamaráda podezřelého v kauze Maddie: Únosy dětí a prodej drog
Zdroj: Profimedia

Usvědčit hlavního podezřelého z únosu a vraždy Madeleine McCannové se německým kriminalistům stále nedaří. Ozval se ale někdejší parťák Christiana Brücknera, který tvrdí, že je přesvědčen o Brücknerově vině. "Vím, že to udělal," řekl médiím a přidal i šokující podrobnosti.

Vyučený tesař Michael Tatschl z rakouského Štýrského Hradce se zná s Christianem Brücknerem ze začátku století. Tehdy spolu žili v Portugalsku. A právě z tamějšího letoviska Praia da Luz v květnu 2007 beze stopy zmizela Maddie McCannová.

Jak upozornil portál Olive Press, Brückner se podle Tatschla neustále chlubil, že má hromadu peněz z vykrádání apartmánů a prodeje drog. Prý měl dokonce mluvit o "únosech a prodávání dětí", neexistují však na to žádné důkazy. 

Tatschl začal jednat po zhlédnutí dokumentu o případu zmizení McCannové. Šel na policii a vyšetřovatelům řekl všechno, co o Brücknerovi ví. "Vím, že to udělal. Byl to můj nejlepší kamarád a byl to stoprocentně úchyl. Rozhodně byl schopný unést dítě, a to z jakéhokoliv důvodu," prohlásil.

Související obsah

​Světec ale není ani Tatschl, s Brücknerem si dokonce pobyl osm měsíců ve vězení. Portugalská policie je totiž chytla při krádeži benzínu z náklaďáků. Na svobodu se oba dostali v prosinci 2006, tedy pět měsíců předtím, než se po Maddie slehla zem.

Zdroj: Profimedia

Tatschl se domnívá, že Brückner mohl dívku prodat jinému pedofilovi. Kriminalisté ho vyslýchali dlouhých 14 hodin. Zatím ale není jisté, zda jeho výpověď pomůže muže, který je hlavním podezřelým už přes rok, konečně usvědčit.

Podívejte se na reportáž TV Nova o Christianu Brücknerovi (červen 2020):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz