Zahraničí

Zpověď kamaráda podezřelého v kauze Maddie: Únosy dětí a prodej drog

Zpověď kamaráda podezřelého v kauze Maddie: Únosy dětí a prodej drog
Zdroj: Profimedia

Usvědčit hlavního podezřelého z únosu a vraždy Madeleine McCannové se německým kriminalistům stále nedaří. Ozval se ale někdejší parťák Christiana Brücknera, který tvrdí, že je přesvědčen o Brücknerově vině. "Vím, že to udělal," řekl médiím a přidal i šokující podrobnosti.

Vyučený tesař Michael Tatschl z rakouského Štýrského Hradce se zná s Christianem Brücknerem ze začátku století. Tehdy spolu žili v Portugalsku. A právě z tamějšího letoviska Praia da Luz v květnu 2007 beze stopy zmizela Maddie McCannová.

Jak upozornil portál Olive Press, Brückner se podle Tatschla neustále chlubil, že má hromadu peněz z vykrádání apartmánů a prodeje drog. Prý měl dokonce mluvit o "únosech a prodávání dětí", neexistují však na to žádné důkazy. 

Tatschl začal jednat po zhlédnutí dokumentu o případu zmizení McCannové. Šel na policii a vyšetřovatelům řekl všechno, co o Brücknerovi ví. "Vím, že to udělal. Byl to můj nejlepší kamarád a byl to stoprocentně úchyl. Rozhodně byl schopný unést dítě, a to z jakéhokoliv důvodu," prohlásil.

Související obsah

​Světec ale není ani Tatschl, s Brücknerem si dokonce pobyl osm měsíců ve vězení. Portugalská policie je totiž chytla při krádeži benzínu z náklaďáků. Na svobodu se oba dostali v prosinci 2006, tedy pět měsíců předtím, než se po Maddie slehla zem.

Zdroj: Profimedia

Tatschl se domnívá, že Brückner mohl dívku prodat jinému pedofilovi. Kriminalisté ho vyslýchali dlouhých 14 hodin. Zatím ale není jisté, zda jeho výpověď pomůže muže, který je hlavním podezřelým už přes rok, konečně usvědčit.

Podívejte se na reportáž TV Nova o Christianu Brücknerovi (červen 2020):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz