Zahraničí

Italský ostrov zpustošilo tornádo. Dva mrtví, několik zraněných

Italský ostrov Pantelleria zasáhlo v pátek večer tornádo. K tomu se připojilo i zemětřesení. Dosud jsou hlášeny dvě oběti, devět lidí je zraněných. Na místě pomáhají hasiči.

Malý italský ostrov Pantelleria ve Středozemním moři zasáhlo tornádo. Zatím na místě zemřeli dva lidé. Obě oběti zasáhlo tornádo při řízení auta. Jednalo se o tamního 86letého obyvatele a hasiče mimo službu. Devět lidí na ostrově je zraněných, z toho čtyři těžce, píše italský portál Rainews.it.

Ostrov, který leží mezi Sicílií a Afrikou zasáhlo tornádo v pátek večer. Na místě jsou stále hasiči, kteří tamním obyvatelům pomáhají. Na ostrově podle stanice Sky tg24 momentálně není nikdo pohřešovaný.

Ostrov zasáhlo i zemětřesení. Padaly kvůli němu sloupy i stromy. Tornádo poškodilo také střechy. V ulicích je voda a na cestách leží převrácená auta.

Související obsah

"Vyjadřujeme tu nejhlubší soustrast při této strašné tragédii, která zasáhla naši komunitu," uvedl po přírodní katastrofě starosta zasaženého ostrova Erik Vallini.

Počasí se v sobotu na ostrově už lepší. Záchranáři tedy v brzké době budou moci odvézt například člověka se zlomeným obratlem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz