Domácí

K požáru poblíž Hradce jelo 12 jednotek hasičů. Vyhlásili 3. stupeň poplachu

V opuštěném areálu v Chlumci nad Cidlinou na Královéhradecku vypukl v neděli odpoledne požár. Hasiči vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu, na místo vyráželo 12 jednotek. Po 19. hodině požár lokalizovali, dohašování může ale probíhat až do pondělí. Příčina požáru není zatím známá.

Oheň zachvátil budovu v opuštěném areálu v ulici Boženy Němcové v Chlumci nad Cidlinou. Postupně se rozšířil až na plochu zhruba 1000 metrů čtverečních. Hasiči tak vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu.

Na místo zamířilo celkem 12 jednotek, a to nejen z Královéhradeckého kraje. Na pomoc vyrazili i středočeští hasiči. "Na místě jsou potřeba hlavně velkokapacitní cisterny. Hasební zásah probíhá, ochlazujeme okolní budovy," informovali hasiči na twitteru.

​Mluvčí hasičů Martina Götzová redakci TN.cz krátce před 18. hodinou sdělila, že zatím nejsou hlášena žádná zranění. "Ty budovy by podle našich informací měly být opravdu opuštěné," řekla.

Související obsah

"Příčina požáru zatím není známa, na místě je vyšetřovatel hasičů, který bude spolupracovat i s policií, což je standardní postup. Zásah stále probíhá, takže zatím ani není možné ohledání požářiště," vysvětlila Götzová.

"Požár se postupně rozšířil na čtyři střechy na sebe navazujících opuštěných objektů. Škoda může podle předběžného odhadu přesáhnout jeden milion korun, bude upřesněna až po ohledání požářiště," uvedi hasiči před 19. hodinou.

Po 19. hodině požár lokalizovali. "Nyní nás čeká práce s dohašením ohnisek, to může trvat až do zítra (pondělí, pozn. red.). Pohyb uvnitř zasažených budov by byl pro hasiče nebezpečný, zásah je proto veden z vnější strany," doplnili.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Černošice rozhodly o Babišově střetu zájmů

Městský úřad Černošice v úterý informoval, že odeslal zmocněnci premiéra Andreje Babiše (ANO) rozhodnutí o jeho údajném střetu zájmů. "Vlastní obsah rozhodnutí Městský úřad Černošice není oprávněn zveřejnit," informoval úřad.

Píše se na Deník.cz