Zahraničí

V Rusku se zřítilo letadlo, havárii nepřežili čtyři lidé

V Rusku se zřítilo letadlo, havárii nepřežili čtyři lidé
Zdroj: Profimedia

V neděli večer se na jihu Ruska zřítil letoun L-410 s 16 lidmi na palubě. Podle ruských médií zahynuli čtyři lidé. Letoun se měl zřítit při nouzovém přistání.

Čtyři lidé zemřeli při nouzovém přistání letadla L-410 v tajze v Irkutské oblasti, informuje agentura TASS.

"Tři cestující a jeden pilot zemřeli. Druhý pilot je v šoku," uvedli zasahující záchranáři. Tisková služba později informovala, že v nemocnici je 11 lidí, tři jsou v kritickém stavu na jednotce intenzivní péče, tři mají lehká zranění a zbytek cestujících má středně těžká zranění. Jeden pacient podle vyjádření odešel domů.

Podle tiskové služby budou tři pacienti ve vážném stavu brzy letecky transportováni do městské nemocnice Irkutsk.

Související obsah

"Když letadlo provedlo první pokus o přistání, něco se pokazilo. Pilot se proto rozhodl pro druhý pokus, při kterém se zřítilo," uvedl mluvčí Úřadu východosibiřského dopravního prokurátora. Letoun havaroval asi čtyři kilometry od letiště do tajgy. Podle agentury RIA Novosti se letadlo po dopadu vzňalo.

Příčina zřícení zatím není známa. Předběžné údaje naznačují, že tragédie mohla být způsobena chybou pilota, nebo poruchou motoru, uvedl TASS s odkazem na zdroje v leteckých službách. Ruský vyšetřovací výbor zahájil trestní řízení na základě obvinění z porušení pravidel letecké bezpečnosti.

Správa Irkutské oblasti vyhlásí ve středu 15. září smutek za oběti leteckého neštěstí, uvedl na svém instagramu guvernér regionu Igor Kobzev. Na jeho příkaz obdrží rodiny obětí a zraněných finanční pomoc. Guvernér poznamenal, že záchranáři pracovali co nejrychleji a dokonce i v husté mlze se jim podařilo letadlo rychle najít.

Letadlo provozované místní společností Sila Airlines letělo z města Irkutsk na regionální letiště Kazačinskoje vzdálené asi 500 kilometrů severovýchodně od Irkutsku.

Let L-410 Turbolet je dvoumotorový dopravní letoun krátkého doletu vyráběný českou firmou Let Kunovice. Byl navržen tak, aby byl schopen přistát na krátkých a nezpevněných drahách. Stroj, který v neděli havaroval u východosibiřského letiště, byl vyroben v roce 2014.

V červenci se na Kamčatce zřítilo letadlo s 28 lidmi na palubě, nikdo nepřežil. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz