Domácí

Kauza Čapí hnízdo pokračuje. Babiš mladší dorazil na policii

Syna premiéra Andreje Babiše (ANO) Andreje Babiše mladšího vyslýchala v pondělí více než šest hodin policie kvůli kauze Čapí hnízdo. Jednalo se o jeho druhý výslech během několika dní, minulý týden vypovídal kvůli svému údajnému zavlečení na Krym.

Do sídla pražské policie v Kongresové ulici přišel Andrej Babiš mladší ráno v pondělí v devět hodin. Novinářům řekl, že je rád, že má konečně možnost vypovídat. 

"Mám z toho dobrý pocit. Jsem rád, že jsem dnes mohl konečně vypovídat v kauze Čapí hnízdo, ve které ze mě můj otec udělal bílého koně. Chci také zdůraznit, že jsem nikdy nechtěl být součástí dotačního podvodu," nechal se Babiš mladší slyšet před budovou pražské policie. Více se ale bavit nechtěl.

V kauze, v níž jde o údajně nezákonně získanou padesátimilionovou dotaci na stavbu farmy Čapí hnízdo, stíhá policie premiéra Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou (dříve Mayerovou). Oba vinu odmítají, na policii přišli v pondělí i jejich právníci. Původně byl stíhán také Babiš mladší, policie ale jeho stíhání zastavila.

Související obsah

​Čapí hnízdo původně patřilo holdingu Agrofert, pak se ale změnilo na akciovou společnost s akciemi na majitele. Následně získalo evropskou dotaci, na kterou by jako součást Agrofertu nemělo nárok. Akcie patřily Babišovým dětem, sám Babiš mladší ale prohlašuje, že farma byla od počátku projektem jeho otce a on hrál jen roli bílého koně. To zopakoval i v pondělí.

Tvrdí také, že aby nemohl v kauze vypovídat, tak ho nechal otec odvézt proti jeho vůli na Krym. V této větvi kauzy vypovídal Babiš mladší minulý týden. Předtím se během předvolebního mítinku ANO v Ústí nad Labem setkal s otcem a svůj názor mu hodně ostře prezentoval. Premiér tvrzení svého syna odmítá a tvrdí, že syn trpí schizofrenií.

mb, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz