Herečka

Bankovka Jiřiny Bohdalové trhá rekordy na online bazarech! ANKETA

Bankovka Jiřiny Bohdalové trhá rekordy na online bazarech! ANKETA
Zdroj: Aukro

Kvůli suvenýrovým bankovkám s podobiznou herečky Jiřiny Bohdalové lidé dokonce i několik dní stanovali. V oficiálním prodeji zájemce přišla na pouhých 80 korun. I když se platidlo začalo prodávat teprve v pátek, nyní se hojně objevuje na internetových bazarech. Jeho cena navíc dramaticky stoupá.

Na počest 90. narozenin Jiřiny Bohdalové vznikla nová suvenýrová bankovka s podobiznou oblíbené české herečky. Platidlo si lidé mohli koupit v pátek za 80 korun. Kdo to ale nestihl nebo váhal, tak musí teď do peněženky sáhnout hlouběji. Nákup pamětní bankovky totiž aktuálně přijde na mnohem víc.

Někteří lidé neotáleli a svůj úlovek už začali prodávat například na internetových bazarech Aukro a Bazoš. V porovnání s původní cenou to ale vůbec nejsou malé částky. Zájemci si musí připravit i 3000 korun.

Související obsah

Například na bazaru Aukro už čtyři lidé bankovku s podobiznou Jiřiny Bohdalové rovnou zakoupili za 2999 korun. Spousta aukcí zatím pořád běží. Vzhledem k tomu, že některé mají skončit až za několik dní, je pravděpodobné, že cena platidla ještě hodně stoupne.

Na inzertním portálu Bazoš pak lidé bankovku prodávají ještě dráž. Najdete tam několik inzerátů, které bankovku nabízí za 5000 korun. Někteří inzerenti si ale za bankovku představují i částku 10 000 nebo 19 000 korun. 

​Suvenýrové platidlo s Jiřinou Bohdalovou ale není jediná pamětní bankovka, jejíž cena prudce roste. Třeba za platidlo s podobiznou zesnulého zpěváka Karla Gotta lidé teď zaplatí běžně mezi 10 000 až 20 000 korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Herečka

Důležité Události

Píše se na Deník.cz