Zahraničí

Španělsko bojuje s rozsáhlým ohněm. Místní doufají, že brzy zaprší

Jih Španělska už pátým dnem ničí rozsáhlé požáry. S ohněm bojují stovky hasičů i armáda. Zatím se jim ale požáry stále nedaří dostat pod kontrolu. Místní doufají, že by k zasaženému území mohl brzy dorazit déšť, který by plameny pomohl uhasit.

Skoro 8000 hektarů v plamenech. Oblíbená turistická destinace Costa del Sol v Andalusii se proměnila k nepoznání. Plameny se šíří už i obytnými oblastmi. Na tři tisíce lidí muselo uprchnout ze svých domovů. Se strachem čekají, jestli se ještě budou mít kam vrátit.

"Na uhašení toho ohně pracuje tolik hasičských jednotek a stále se jim nepodařilo ho dostat pod kontrolu. Nerozumím tomu," řekl místní obyvatel José Ruíz.

Stovky hasičů neúnavně hasí rychle se šířící požár, kterému pomáhá silný vítr. V akci jsou čtyři desítky letadel a přes dvacet cisternových aut. V boji s plameny zemřel už jeden člen záchranného týmu.

Související obsah


"Po pěti dnech snahy uhasit plameny se cítíme velice unavení. Náš tým je tu od úplného začátku a postupně nám přijely pomoci i další," informoval ředitel hasičů Francisco Soriano.

Od soboty plameny pohltily dvojnásobnou plochu. Podle odborníků stojí za častým výskytem požárů nejen v Evropě změna klimatu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz