Naše Česko

Stádo krav se vydalo na procházku. Hasiči je naháněli dva kilometry

Dva kilometry urazilo v Poličce na Svitavsku stádo krav, než se ho podařilo hasičům odchytnout. Nakonec zvířata skončila před mateřskou školou, ale ani tam se nechtěla vzdát.

Někdy hasiči zachraňují životy z nabouraných aut, jindy musejí být kovbojové, i když na hlavě stále mají helmy a ne klobouky. Osm krav bylo klidných, dokud jedna z nich nezačala jančit. Porazila totiž popelnici. Ta spustila takový rámus, že se všechny krávy splašily.

A nahánění začalo nanovo. Skupina skotu utekla před školní jídelnu. Děti zůstaly stát v jejích dveřích a překvapené sledovaly, co se děje. Tam se už zvířata podařilo dopadnout. Nákladním autem si pro ně přijel majitel. Krávy si užívaly svobody celé dva kilometry.

Související obsah

Chytat krávy není snadné, a to ani když je na jediné tele deset hasičů. Ti ve Vysokém Mýtě odkoukali zákroky od hráčů ragby. Ale povedlo se. Nejjednodušší je zvířata uspat, ale existují i odolní jedinci, které rána přímo do čenichu spíš rozzuří.

"Byla hodně nepříčetná, hrozilo, že nám uteče dál mezi lidi po vesnici," řekl TV Nova Oldřich Šmatera, velitel zásahu.

Ani po druhé šipce se téhle jalovici z Pardubicka hezké sny nezdály. Když ji vedly do stáje, sérum způsobilo, že jen pletla nohama.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Naše Česko

Důležité Události

Píše se na Deník.cz