Domácí

Zákaz pyrotechniky na stadionech. Mastné pokuty by postihly i dealery drog

Sněmovna schválila změny, které přináší přestupková novela. Diváci, kteří během sportovních utkání použijí pyrotechniku, mohou být potrestáni pokutou až 100 tisíc korun. Přísnější tresty čekají i na dealery drog.

Za použití pyrotechniky při sportovních utkáních počítá přestupková novela s pokutami od 10 tisíc do 50 tisíc korun. V případě opakovaného přestupku hrozí pokuta až 100 tisíc. Pachatelům bude hrozit i zákaz vstupu na stadiony, jehož porušení bude trestným činem.

Ministerstvo vnitra označuje používání pyrotechniky při sportovních zápasech jako jeden z nejrizikovějších projevů sportovního fandění. Důvodem je síla exploze, hlasitost a riziko vzniku požáru. Pyrotechnika se podle úřadů zakazuje jak v místech sportovní akce, tak i při hromadných pochodech fanoušků.

Související obsah

"Pyrotechnika na fotbalových stadionech zapříčinila v minulých letech mnoho zranění, proto je přísný postih za takové výtržnictví naprosto zásadní. Lidé se na sportovních akcích musí cítit bezpečně," sdělil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD).

Ministerstvo navrhlo zapisovat nový přestupek do rejstříku trestů kvůli lepší kontrole úřadů případných opakovaných prohřešků. Vztahovat se to bude podle Hamáčka také na drogové přestupky.

Související obsah

Dealeři drog svou přítomností v konkrétních lokalitách zvyšují bezpečnostní riziko. Dosud jim hrozila za držení malého množství drog pokuta 15 tisíc korun, kterou většina neplatila.

S novelou by i za držení malého množství drog mohl mít dealer zákaz pohybu na konkrétně stanovených místech. Při dalším porušení zákazu by šlo o trestný čin s vězením po dobu dvou let. Díky tomu bude moci policie v daných oblastech lépe řešit drogovou kriminalitu. Novelu nyní projedná Senát.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz