Domácí

Konec po 60 letech: Pumpy Benzina se přejmenují na Orlen

Konec po 60 letech: Pumpy Benzina se přejmenují na Orlen
Zdroj: Profimedia

Tradiční česká síť čerpacích stanic Benzina mění své jméno na Orlen. Pod novým názvem se objeví na konci tohoto roku.

Po více jak šedesáti letech mění název česká nejrozsáhlejší síť čerpacích stanic Benzina. Polský vlastník ji přejmenuje na Orlen. Čerpací stanice se již od ledna jmenovaly Benzina Orlen, Benzina teď z názvu vymizí úplně. Pod novým název se objeví prvních několik stanic v prosinci. Změna názvu se bude týkat rovněž čerpacích stanic Benziny na Slovensku.

​Důvodem ke změně názvu je posílení skupiny Orlen na globálním trhu. Ta má své stanice ve více než sto zemích po celém světě.

Související obsah

Odlivu zákazníků kvůli změně názvu se skupina nebojí. "Mezi zákazníky je značka Orlen vnímána vysoce kvalitním palivem a širokou gastronomickou nabídkou," řekl Pavel Kaidl, tiskový mluvčí Benziny Orlen.

Zda se jedná o jedinou změnu spojenou s rebrandingem, se zatím neví. Konkrétnější plány chce skupina zveřejnit až ke konci tohoto roku. Pro zákazníky by se však nic měnit nemělo. Paliva v nabídce zůstanou stále stejná, stejně tak bude možné platit s tankovacími kartami Benzina Orlen na obou typech čerpacích stanic. Tradiční červenobílé barvy zůstanou rovněž zachovány.

mar, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA schválila třetí dávku vakcíny od Moderny

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) schválila podávání třetí dávky vakcíny proti covidu-19 od firmy Moderna. Posilovací dávka vakcíny může být aplikována lidem starším 18 let půl roku od naočkování druhou dávkou, oznámila EMA v pondělí.

Krátká zpráva

Hamáček skončil v čele ČSSD, nahradit jej chce Maláčová

Po neúspěšných volbách do Poslanecké sněmovny rezignoval ministr vnitra Jan Hamáček na post předsedy ČSSD. Své odstoupení oznámil na pondělním zasedání předsednictva strany. Nahradit by jej mohla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová. Ta uvedla na twitteru, že bude kandidovat na post předsedkyně strany.

Píše se na Deník.cz