Domácí

Dvě nehody za tři dny. Řidič zničil trolejbus, v práci dal výpověď

Dvě nehody za tři dny. Řidič zničil trolejbus, v práci dal výpověď
Zdroj: Policie ČR

Špatný pracovní týden zažil zaměstnanec Dopravního podniku města Hradec Králové. Za tři dny dvakrát naboural a způsobil škodu za stovky tisíc. Při druhé nehodě se poranili tři lidi, včetně řidiče.

Profesionální řidič z Dopravního podniku města Hradec Králové v tomto týdnu způsobil dvě dopravní nehody. "V pondělí narazil na Gočárově třídě autobusem do sloupu veřejného osvětlení. Tam způsobil škodu 50 000 na autobusu a na sloupě 20 000," řekla redakci TN.cz mluvčí hradeckých policistů Iva Kormošová.

Druhá nehoda, která se stala ve středu v Sokolské ulici, byla závažnější. "Podruhé stejný muž řídil trolejbus, se kterým narazil zezadu do nákladního auta. Na něm způsobil škodu 20 000, na trolejbusu je škoda ve výši 300 000," informovala Kormošová. 

Související obsah

​Při druhé nehodě zasahovali kromě policistů i záchranáři. "Na místě jsme ošetřili dva lidi," sdělil redakci TN.cz mluvčí královéhradeckých záchranářů Ivo Novák. Celkem utrpěli zranění tři lidé, dva cestující a řidič. U druhé nehody řidiče zasáhlo rozbité čelní sklo, které mu lehce poranilo levou ruku. První nehoda pomoc záchranářů nevyžadovala.

Policisté řidiče dvakrát pokutovali. Za první nehodu dostal na místě pokutu 500 korun, za druhou 1100 korun. Při řízení nebyl pod vlivem žádné návykové látky.

Redakci TN.cz na událost upozornil čtenář. "Tento řidič dělá současně dvě práce. Když nejezdí pro dopravní podnik, tak je v taxíku. Je jen štěstí, že se nestalo nic vážného," napsal redakci čtenář. 

Zdroj: Policie ČR

Vedení dopravního podniku ale o žádných vedlejších činnostech řidiče neví. "Nepřiznal nám, že by ve volném čase jezdil taxíkem nebo měl nějaké brigády. Měl i dost odpočinku, v srpnu i září si vzal volno. Jestli v té době někde pracoval, to nevíme," reagoval ředitel podniku Zdeněk Abrahám.

​Podle jeho slov zaměstnanec přestávky mezi směnami dodržoval. "Nařízený odpočinek měl v pořádku. Kontrolovali jsme kartu řidiče a nic se neporušilo," uvedl Abrahám. "První nehoda byla spíše z neopatrnosti. Když se stane více nehod po sobě, tak zaměstnance posíláme na psychotesty a na zdravotní prohlídku," vysvětlil Abrahám.

Žádné prohlídky už však tento řidič podstupovat nebude. "Donesl do práce výpověď. Byli jsme z toho překvapení, ale on říkal, že za sebe cítí zodpovědnost a musí vyvodit důsledky," informoval Abrahám. Komunikace mezi bývalým zaměstnancem a dopravním podnikem tím ale nekončí, ještě spolu musí vyřešit škody, které řidič způsobil.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz